Gdzie kupić bilet ZTM? Sprawdzisz... w internecie

Autor: ZTM, KN, fot. archiwum
REKLAMA

Znalezienie punktu, gdzie można kupić bilet komunikacji miejskiej bywa w Poznaniu trudne - dlatego też Zarząd Transportu Miejskiego udostępnił w internecie interaktywną mapę ze wszystkimi biletomatami, Punktami Obsługi Klienta i Punktami Sprzedaży Biletów, a także specjalną wyszukiwarkę wszystkich tych miejsc.

Z nowych funkcjonalności można skorzystać wchodząc na internetową stronę www.peka.poznan.pl i klikając w zakładkę „Gdzie doładować kartę”. Na mapie można znaleźć interesującą nas okolicę i sprawdzić gdzie można kupić bilet. Zielone znaczniki oznaczają Punkty Obsługi Klienta, niebieskie - Punkty Sprzedaży Biletów, a żółte - automaty biletowe. Klikając na każdy z nich można sprawdzić dokładną lokalizację z adresem oraz godzinami otwarcia.

Pod mapą zamieszczona jest wyszukiwarka miejsc sprzedaży biletów. Wystarczy wpisać słowo kluczowe, np. nazwę ulicy, czy osiedla, by sprawdzić, czy znajduje się na niej punkt, w którym można kupić bilet. Do wyszukiwarki można również wpisywać części słów - system sam odszuka właściwe miejsce.

W tabeli wyników wyszukiwarki znajduje się adres miejsca sprzedaży, jego dokładna lokalizacja, osiedle, na terenie którego punkt się znajduje, godziny otwarcia, rodzaj płatności oraz rodzaj sprzedawanych biletów. Wyniki wyszukiwania można sortować alfabetycznie klikając na nagłówki poszczególnych kolumn.

Obecnie, dzięki staraniom ZTM, w Poznaniu i okolicznych gminach jest ponad 320 miejsc, w których można kupić bilety. W większości z nich dostępne są zarówno tradycyjne, papierowe bilety jednorazowe, jak i elektroniczne na kartę PEKA. Bilet na sieć można kupić, a trasowany przedłużyć (na tę samą trasę i okres) również we wszystkich biletomatach. Tylko w Punktach Obsługi Klienta można natomiast skonfigurować bilet trasowany na karcie PEKA.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA