Ławica odbija się od dna

Autor: K. Nowicki, fot. Aerofoto Kaczmarczyk
REKLAMA

Niesamowity wzrost w segmencie ruchu czarterowego i nieco mniejszy (ale ważniejszy) w ruchu regularnym - to wszystko spowodowało, że styczeń na Ławicy był miesiącem z całkiem niezłym ruchem, choć do rekordu (i do ideału) jeszcze daleko...

W styczniu 2015 roku z usług poznańskiego lotniska skorzystało 81 243 osób, tym samym poziom ruchu pasażerskiego jest o 16,4 proc. większy niż w styczniu 2014 roku, kiedy na Ławicy odprawiono 69 805 pasażerów, co było najsłabszym wynikiem od 2009 roku.

W segmencie ruchu regularnego nastąpił wzrost o 9,3 proc., a w segmencie ruchu czarterowego - o 166,8 proc.

To oczywiście cieszy, choć do rekordowego stycznia z 2012 roku jeszcze sporo brakuje - wówczas odprawiono 95 801 mieszkańców. Niestety też styczniowe statystyki poznańskiego lotniska oznaczają, że Ławica regularnie traci udział w lotniczym "torcie" w Polsce. Na wszystkich największych regionalnych portach lotniczych w naszym kraju (z wyjątkiem Katowic) zanotowano wzrosty dwucyfrowe, przy czym jednak pozostałe lotniska już wcześniej obsługiwały więcej pasażerów niż Ławica. Spowodowało to, że udział poznańskiego lotniska w ogólnym rynku lotniczym w Polsce wyniósł w styczniu 2015 roku 4,46 proc.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA