Dni Uniwersytetu Ekonomicznego: kto stworzy najlepszą aplikację dla absolwentów?

Autor: dobocm, el, fot. archiwum
REKLAMA

25 lutego w ramach obchodów VII Dni Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, odbędzie się druga edycja wydarzenia - NeedApp. Tym razem firmy programistyczne będą tworzyły aplikacje dla absolwentów UEP. Najlepszy zespół zdobędzie zlecenie na realizację swojego projektu!

To druga odsłona wydarzenia organizowanego przez wielkopolską inicjatywę ECDF mKlaster skupiającą podmioty zainteresowane rozwojem technologii mobilnych. Pierwsza odbyła się w kwietniu 2014 r., a uczestnicy konkursu opracowywali rozwiązania dla firmy Škoda.
– Sukces pilotażowego wydarzenia skłonił nas do kontynuowania organizacji następnych edycji, które odbywać się będą pod nazwą NeedApp – tłumaczy Marcin Paradowski, koordynator ECDF mKlaster. – Ideą tego konkursu jest promowanie nowych technologii jak również niekonwencjonalnych sposobów ich opracowywania. Wykorzystujemy w nim bowiem nasze autorskie połączenie nowoczesnych metodologii pracy nad projektami: warsztatów Design Thinking Jam oraz hackathonu, czyli maraton programowania. Jest to więc zarówno dynamiczne, pełne emocji wydarzenie, jak i sposób na opracowanie ciekawych i użytecznych rozwiązań. Dzięki zastosowanej kombinacji w zaledwie dwa dni powstają zaawansowane prototypy aplikacji mobilnych. Autorzy najlepszej z nich nagradzani są zleceniem na realizację swojego projektu opracowanego w trakcie wydarzenia.

Na najbliższej edycji NeedAppa, która odbędzie się 25-26 lutego, uczestnicy będą mieli za zadanie opracowanie rozwiązań mobilnych dla absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
– Konkurs doskonale uzupełnia wydarzenia zaplanowane z okazji VII Dni UEP, które w tym roku obchodzimy pod hasłem „Programujmy przyszłość” i oficjalnego otwarcia budynku Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych – mówi Iwona Cieślik, kierownik działu marketingu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. - NeedApp będzie stanowił mocny, praktyczny punkt programu obchodów, a opracowane rozwiązania wesprą nasze działania skierowane do absolwentów. To również jeden z kolejnych kroków, które Uniwersytet Ekonomiczny podjął w kierunku wzmocnienia współpracy nauki z biznesem.

W wydarzeniu mogą uczestniczyć zespoły maksymalnie czteroosobowe reprezentujące deweloperów aplikacji mobilnych z całej Polski.
- Udział w NeedAppie to świetna okazja na sprawdzenie się w rywalizacji z najlepszymi firmami z całej Polski, poznanie innowacyjnej metodologii Design Thinking, promowanie swojej działalności, czy wreszcie zdobycie zlecenia i nawiązanie kontaktów biznesowych - wylicza Marcin Paradowski. - W tej odsłonie wydarzenia każdy zespół zostanie także uzupełniony o wyjątkowego uczestnika, studenta, który wesprze drużynę swoimi umiejętnościami programistycznymi. Chcemy w ten sposób nadać konkursowi wymiar edukacyjny oraz umożliwić deweloperom poznanie kandydatów na przyszłych pracowników.

NeedApp to konkurs składający się z dwóch części. Pierwsza z nich to Jam – warsztaty oparte na metodologii Design Thinking. Stworzona na Uniwersytecie Stanford idea wykorzystywana jest przez czołowe korporacje IT, m.in. Google, Apple czy SAP. Sięgając do narzędzi charakterystycznych dla branży wzorniczej, pomaga w tworzeniu rozwiązań najlepiej odpowiadających na potrzeby odbiorców. Warsztaty mają zapewnić stanowić wsparcie kreatywne dla uczestników, skracając czas poświęcony na szczegółowe planowanie podstaw aplikacji i ukonkretnianie zapisów briefu. Bazując na efektach warsztatów, firmy biorące udział w wydarzeniu przekładają pomysły na język programowania. Dwudziestoczterogodzinny maraton kodowania kończy się przedstawieniem prototypów aplikacji, z których jury wybiera najlepszą i nagradza zleceniem na realizację projektu.

Pierwszą próbę praktyczną koncepcja stworzona przez ECDF mKlaster przeszła w kwietniu 2014 r. podczas wydarzenia „Škoda App Days”. Jego tematem przewodnim było rodzinne podróżowanie samochodem, a cały event odbywał się w Poznańskim Parku Technologiczno-Przemysłowym. Zwycięzcą został zespół Whalla Labs, który stworzył aplikację „Škoda Driver” –  symulator wirtualnej jazdy pomagający najmłodszym stawiać pierwsze kroki w świecie motoryzacji.  Po trzech miesiącach od wydarzenia aplikacja trafiła do internetowego sklepu Windows Phone, a niedługo potem została wyróżniona Nagrodą Internautów w konkursie Appaward 2014.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA