Zima przyspieszyła budowy

Autor: M. Domagała, K. Nowicki, fot. archiwum
REKLAMA

Tegoroczna zima jest wyjątkowo korzystna dla deweloperów, którzy ze względu na brak mrozów nie musieli wstrzymywać prac budowlanych. Co więcej, harmonogram niektórych inwestycji został znacznie przyspieszony.

Zarówno w samym Poznaniu, jak i w ościennych gminach prace na inwestycjach idą  pełną parą. Deweloperzy zapowiadają, że dzięki ciepłej zimie inwestycje zostaną zakończone w terminie.
- Warunki pogodowe dla budowy mają kolosalne znaczenie, dlatego cieszymy się, że zima w tym roku jest dla nas łaskawa. Brak zastoju w pracach powoduje, że III etap Reduty Nowe Podolany kończymy w terminie - zapewnia Agata Nowaczyk z Ekonbud-Fadom.

Inwestycja przy ul. Jasielskiej zostanie ukończona 28 lutego. Także na poznańskim Dębcu prace idą zgodnie z planem.
- Wszystkie prace są wykonywane terminowo, trzymamy się harmonogramu II etapu osiedla. Kończy się okres obowiązywania promocji na start, wchodzimy w etap stałej, dobrej oferty cenowej, która już od 1 marca będzie kierowana do klientów - dodaje Roma Pikulska z Red Park.

Także w podpoznańskich gminach praca wre. Magdalena Czuryńska ze spółki Twoje M deklaruje, że łagodna zima nie tylko ułatwia prace na budowach, ale i pozwala na ich delikatne przyspieszenie.
- Dla nas to duży plus, bo jednocześnie prowadzimy kilka budów, w tym na obu osiedlach Słoneczne Tarasy. Trzeba przyznać, że delikatna zima wpływa nie tylko na budowę, ale i na zainteresowanie klientów, którzy chętniej spotkają się z nami na inwestycjach - twierdzi Czuryńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu.

Przedterminowe zakończenie prac zapowiada również KM Building, które buduje w Brodowie i Bninie.
- Prace, które w harmonogramie budowy zamierzaliśmy kontynuować wiosną, bardzo mocno przyspieszyły już zimą - wyjaśnia Maciej Bartczak. Jak dodaje, przyspieszenie prac widoczne jest zarówno na Osiedlu Rodzinny Zakątek, jak i Osiedlu Słonecznym.

Duży skok terminowy widoczny jest również na os. Tęczowym w Dachowej k. Kórnika.
- W związku z brakiem przestojów prace przyspieszyliśmy o dwa miesiące - twierdzi Renata Glista z RGR Developer.

Okres zimowy to dla wielu deweloperów nie tylko czas prac na budowach, ale i przygotowań do kolejnych projektów. Spółka Łacina Dom, która zrealizowała inwestycję Malta Fountain na poznańskiej Polance, na wiosnę chce zadbać o nowy plac zabaw.
- W związku z tym, że w naszej inwestycji mieszka wiele dzieci, jak i jest przedszkole, wychodzimy naprzeciw potrzebom najmłodszych. Na wiosnę powstanie dość duży plac zabaw - deklaruje Tomasz Wnuk ze spółki Łacina Dom.

Z kolei większą inwestycję rozpoczyna spółka Proxin Ogrody, która zimą przygotowywała niezbędną dokumentację związaną z rozbudową osiedla Nowe Ogrody.
- Zgodnie z założonym harmonogramem wkrótce rozpocznie się budowa II etapu, w ramach którego powstanie pięciokondygnacyjny budynek wielorodzinny z 85 mieszkaniami o powierzchni od 26 do 93 metrów kwadratowych - informuje Marlena Zapalska członek zarządu spółki Proxin Ogrody budującej mieszkania na poznańskich Jeżycach.

Po sąsiedzku zgodnie z planem posuwa się budowa przy ulicy Botanicznej, gdzie Nickel Development realizuje projekt o nazwie... Botaniczna. Pierwszy etap, który już wyraźnie widać z ulicy Świętego Wawrzyńca, to dwa połączone ze sobą budynki i 175 mieszkań. Aktualnie zaczyna powstawać ostatnie, siódme piętro.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA