WKS Grunwald: wygrana w derbach

Wojskowi po zaciętym spotkaniu wygrali ze Spartą Oborniki 33:30 (17:18).  Wygrana pozwoliła awansować poznaniakom na 4 miejsce w ligowej tabeli.

Grunwald Poznań do sobotniego spotkania przystępował z chęcią wygranej i poprawienia sobie nastrojów po zeszłotygodniowej porażce z Żagwią Dzierżoniów. Zawodnicy Sparty Oborniki chcieli natomiast podtrzymać dobrą passe wygranych i zbliżyć się do czołówki tabeli.

Początek spotkania był dość wyrównany – między 18 a 19 minutą goście zdobyli 3 bramki z rzędu i wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Podopieczni Rafała Walczaka w pierwszej połowie grali słabo w obronie i w rezultacie przegrywali 18:17 po pierwszej połowie.

Początek drugiej połowy to dalsza wymiana ciosów przez obie ekipy.  Zespół gości bardzo wysoko postawił poprzeczkę, prowadząc do 42 min 24:22. 4 kolejne bramki Grunwaldu pozwoliły wyjść gospodarzom na prowadzenie  jednak przyjezdni nie zamierzali się poddawać i po raz kolejny doprowadzili do remisu. O zwycięstwie zadecydowały dwa obronione rzuty karne przez Mateusza Pietrowskiego i skuteczna gra w ataku Roberta Foglera, który w ostatnich dziewięciu minutach gry rzucił 5 bramek!

Za tydzień Wojskowi zmierzą się na wyjeździe z ASPR Zawadzkie.

WKS Grunwald: Pietrowski, Kulczyński, Westwal 1, Fogler 11, Draszkiewicz 2, Majewski 3, Lubiewski 7, Kurek 1, Guraj 6, Piechowiak 1, Hajdamowicz 1, Gerhards, Krakowiak, Koligat, Meissner.

WKS Grunwald – Sparta Oborniki 33:30 (17:18)