W niedzielę - bitwa na Cytadeli!

Autor: KN, fot. archiwum
REKLAMA

Najpierw uroczyste obchody, a potem wielka inscenizacja zmagań wojennych - tak wygląda plan uroczystości, jakie z okazji 70 rocznicy zakończenia okupacji niemieckiej odbędą się w 22 lutego w Poznaniu.

Główne uroczystości, które o godzinie 12:00 rozpoczną się na górnym tarasie poznańskiej Cytadeli poprzedzi złożenie kwiatów na grobach żołnierzy na Cmentarzu Komunalnym nr 1 na Miłostowie (godz. 10:00). O 13:00 zacznie się natomiast widowisko historyczno-rekonstrukcyjne „Bitwa o Poznań”, organizowane przez Stowarzyszenie Poznańska Grupa Rekonstrukcji Historycznej Warta.

Impreza co roku przyciąga tłumy poznaniaków. Nic w tym dziwnego - to największe tego typu widowisko w Poznaniu. Widzowie będą mogli podziwiać nie tylko pasjonatów historii w dokładnie odwzorowanych strojach, ale też różnego rodzaju militarne repliki, prawdziwą broń z okresu II wojny światowej, a nawet pojazdy. Główną "gwiazdą" inscenizacji będzie jeżdżący (i na szczęście nie strzelajacy) czołg T-34/85.

Imprezie, która ok. godziny 13 rozpocznie się pod Dzwonem Pokoju towarzyszyć będzie prezentacja znajdującego się na Cytadeli Muzeum Uzbrojenia. Ta część uroczystości potrwa do godziny 15.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA