PKP zerwały umowę z wykonawcą modernizacji linii Poznań-Czempiń

Autor: el, fot. archiwum
REKLAMA

Opóźnienie prac jest głównym powodem, dla którego PKP zerwały umowę z firmą FCC Construcción prowadzącą modernizację 32-kilometrowego fragmentu linii kolejowej E59 na odcinku Poznań-Czempiń. PKP zamierzają szybko ogłosić kolejny przetarg na wykonanie prac.

Zdaniem nadzorujących prace z ramienia PKP tempo prac i ich zaawansowanie jest więcej niż niesatysfakcjonujące. Jak podaje portal Zamowienia-publiczne.lex.pl, Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK, przypomniał, że modernizacja miała się zakończyć w połowie tego roku, a wykonano zaledwie około 30 proc. prac. Firma nie reagowała też na wezwania do przyspieszenia tempa prac oraz prowadzenie ich zgodnie z harmonogramem - a wezwań wysłano jej kilkadziesiąt.

We wrześniu 2014 r. powołano też wspólny zespół, który miał pomóc w terminowym prowadzeniu robót i który ustalił sposób i harmonogram prowadzenia niezbędnych działań. To jednak nie poprawiło sytuacji i ostatecznie PKP zerwały umowę. Teraz spółka chce jak najszybciej ogłosić przetargi, by maksymalny zakres prac wykonać jeszcze w 2015 roku.

Koszt modernizacji linii kolejowej wynosi przeszło 940 mln zł, z czego ponad 667 mln zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Na 32 km odcinku budowane są nowe tory, sieć trakcyjna, mosty i wiadukty. Przebudowane zostaną cztery stacje kolejowe oraz cztery przystanki osobowe, a po zakończeniu prac pociągi na tym odcinku będą mogły kursować z prędkością do 160 km/h.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA