MKS powalczy o przysłowiowe cztery punkty

Autor: Róża Wachowska, fot. archiwum
REKLAMA

Po zwycięskim meczu z Kar-Do Gdynia zespół MKSu Poznań uda się w sobotę 21 lutego do Brodnicy na mecz z miejscowym MKSem Henri Lloyd. Dla obu drużyn walczących o utrzymanie na zapleczu Superligi wynik tego meczu ma istotne znaczenie dla końcowego układu tabeli.

Przed tym spotkaniem poznaniacy mają pięć punktów przewagi nad beniaminkiem rywalem. Jeśli marzą jeszcze o walce i uniknięcie gry w barażach - koniecznie muszą ten pojedynek rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Brodniczanie w środę przegrali w zaległym meczu z Realem Astromal Leszno 21:30, ale przez długi okres gry byli równorzędnym przeciwnikiem dla doświadczonego zespołu z południowej Wielkopolski. Najwięcej bramek dla swojej drużyny zdobyli Mateusz Matlach i Kamil Netz i własnie tych dwóch zawodników poznaniacy powinni się bać najbardziej.

W poznańskim obozie radość po wygranej z Kar-Do trwała krótko bowiem po przeprowadzonych we wtorek badaniach USG okazało się, że w tym sezonie nie zagra już Rafał Niedzielski. Na drugiej stronie może zabraknąć także Wojciecha Ledera, który w jednej z ostatnich akcji sobotniego meczu skręcił nogę w stawie skokowym.

- Brak Rafała i ewentualna absencja Wojtka Ledera to na pewno duża strata dla zespołu - podsumowuje trener Doman Leitgeber. - Mam nadzieję, że na prawej stronie podobny mecz jak w Malborku zaliczy Damian Komisarek bo tech chłopak już wielokrotnie pomagał zespołowi w trudnych chwilach. Na lewym skrzydle jest Antek Żochowski i przestawiony z rozegrania Łukasz Niedzielak. Musimy sobie jakoś radzić, choć nieobecność dwóch zawodników z pierwszej siódemki to duże osłabienie. Od pewnego czasu dużo uwagi poświęcamy poprawie gry w defensywie. Jeżeli uda nam się zagrać w tym elemencie podobnie jak w poprzednim meczu jest szansa na dobry wynik.  

Początek meczu w Brodnicy w sobotę o godzinie 17.00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA