Dzieci zobaczą gwiazdy - w... parku

Autor: A. Ciamciak, KN, fot. archiwum
REKLAMA

Ferie zimowe rozpoczęły się już w Poznaniu na dobre, ale nie wszystkie dzieci mają okazję korzystać z uroków zimy w górach czy za granicą. Z myślą o najmłodszych, którzy spędzają ferie w mieście, Poznański Park Naukowo-Technologiczny organizuje specjalny pokaz w... Mobilnym Planetarium.

Planetarium w Poznaniu nie ma - najbliższe czynne znajduje się w Toruniu. Ciężko jednak za każdym razem, gdy ma się na to ochotę, jechać z Poznania do Torunia, zwłaszcza gdy wizytę w planetarium chce się zafundować dzieciom, lecz samemu się pracuje. Dlatego cenne są nawet inicjatywy jednodniowych planetariów.

W takim właśnie pokazie wezmą udział uczniowie ze szkoły podstawowej nr 60 w Poznaniu. Dzieciaki będą miały okazję zobaczyć film pt. „Mała Gwiazdka, której się udało”. Pokaz odbędzie się 19 lutego, o godzinie 10:00, w budynku H Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego (ul. Rubież 46H, wjazd nr 1).

Planetarium jest częścią większego projektu o nazwie „Laboratorium Wyobraźni”. To inicjatywa o charakterze edukacyjnym, skierowana do młodych ludzi, mająca w nowatorski sposób rozbudzić ciekawość świata, rozwijać wyobraźnię, a także zainteresować naukami ścisłymi.

- Mimo że Laboratorium Wyobraźni PPNT nie otworzyło jeszcze na dobre swoich podwojów, już teraz chcemy urozmaicić dzieciom ferie - informuje Anna Ciamciak, specjalista ds. PR w PPNT.

Oferta Laboratorium Wyobraźni skierowana będzie w początkowej fazie działalności do najmłodszych dzieci i ich rodziców oraz do szkół podstawowych, gimnazjalnych, a w późniejszym etapie także  do szkół ponadgimnazjalnych.

Laboratorium Wyobraźni oferować będzie trzy główne aktywności zebrane wokół poszczególnych części laboratorium. Są to:
- pokazy w mobilnym, cyfrowym Planetarium,
- nowatorskie pokazy z różnych dziedzin nauki,
- zwiedzanie i samodzielna nauka poprzez zabawę wśród eksponatów prezentujących zjawiska z hydrostatyki, optyki, biologii, elektryki i fizyki.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA