MKS zwycięski!

Piłkarze ręczni MKS Poznań pokonali na własnym parkiecie Kar-Do Gdynia w meczu 17 kolejki 1 ligi mężczyzn 25:20 i zainkasowali bardzo cenne punkty. Poznaniacy nie byli faworytem meczu, ale trzeba przyznać, że wygrali go dość przekonująco.

Pierwsze minuty były bardzo wyrównane,a po bramce Łukasza Szlingera goście prowadzili nawet 4:3. Ale to było ostatnie w tym meczu prowadzenie zawodników z Pomorza. Poznaniacy zdobyli kolejno pięć bramek z rzędu nie tracąc ani jednej i po kwadransie gry było 8:4 dla miejscowych. Do przerwy dorzucili jeszcze jedną i po pierwszej połowie było 13:8 dla podopiecznych Domana Leitgebera. Ta przewaga mogła wynosić nawet sześć bramek, ale tuż przed końcową syreną pojedynek sam na sam z Mateuszem Zimakowskim przegrał Łukasz Niedzielak. Trzeba też dodać, że gdyby nie świetna postawa gdyńskiego bramkarza w całym meczu, wynik tego spotkania mógłby być dużo korzystniejszy dla gospodarzy. Po zmianie stron do odrabiania strat ostro wzięli się zawodnicy Marcina
Markuszewskiego. Po skutecznie wykonanym przez Rafała Rychlewskiego rzucie karnym poznaniacy prowadzili tylko 17:16. Kolejny raz koncertowo zagrali kilka minut w obronie i w krótkim okresie czasu odskoczyli rywalowi na pięć bramek.

Ostatecznie MKS Poznań pokonał Kar-Do Gdynia 25:20 i zasygnalizował, że jeszcze nie złożył broni w walce o pozostanie na zapleczu Superligi.
W poznańskim zespole wyróżnić można z pewnością dwójkę obrotowych – Jakuba Pochopienia i Jakuba Kasperczaka. W ataku zdobyli w sumie aż siedem bramek, ale jeszcze więcej komplementów powinni usłyszeć za grę w defensywie. Coraz lepiej z nowymi kolegami rozumie się najskuteczniejszy w obozie czerwono-czarnych Krzysztof Martyński, cenne bramki mimo dokuczającego bóli zdobyli Wojciech Leder, Maciej Tokaj i Daniel Bartłomiejczyk, a ostoją w bramce byli tym razem Dariusz Zarzycki i Bartosz Badowski.

Przed zawodnikami MKSu chwila odpoczynku i ciężkie przygotowania do bardzo ważnego meczu w Brodnicy.