Motyle przyleciały do urzędu wojewódzkiego!

Autor: el, fot. L. Łada
REKLAMA

Pełna sala gości i poważne rozmowy o... czytaniu bajek i malowaniu motyli. W Sali Herbowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego spotkali się koordynatorzy projektu „Mały Wolontariat”.

- Spotykamy się co jakiś czas, przynajmniej dwa razy w roku - opowiada Karolina Szafrańska-Bąk z WUW, koordynatorka akcji. - Omawiamy zasady współpracy, a tym razem jest jeszcze dodatkowy powód do spotkania, bo patronat nad akcją przejęła po wicewojewodzie Przemysławie Paci jego następczyni, Dorota Kinal.

Doroczne spotkanie jest także okazją do omówienia planów na najbliższy czas. A tych jest całe mnóstwo, bo już 21 marca Motyli Wolontariat będzie zachęcał do świętowania Dnia Wrażliwości wspólnie z Hospicjum Palium, 8 maja, z okazji Dnia Bibliotekarza, zaplanowanie Ogólnopolskie Czytanie Bajek, a na Dzień Matki będzie zbiórka odzieży.

Oprócz koordynatorów Motylego Wolontariatu w naradzie wzięli udział także przedstawiciele zaprzyjaźnionych, współpracujących organizacji: stowarzyszeń "Dr Lucy", "Moja przyszłość", "Irma" i hospicjum.
- Szczególnie cieszy nas obecność przedstawicieli przedszkola 124 z Poznania, które było nominowane do tytułu Poznańskiego Wolontariusza Roku i z którego jesteśmy szczególnie dumni - podkreśla Karolina Szafrańska-Bąk.

To wyjątkowe przedszkole, które kształci równie wyjątkowych wolontariuszy, reprezentują Dorota Uryzaj-Gąsiorowska jako przedstawicielka rodziców i Agnieszka Grad, jedna z nauczycielek.
- Nasze przedszkole nazywa się "Wesoła Ludwiczka i już z samej nazwy jest pozytywne - śmieje się Dorota Uryzaj- Gąsiorowska. - A nasza współpraca zaczęło się od tego, że w ramach jednego z programów mieliśmy zrobić coś, co ma związek z roślinami. Motyli wolontariat nam zaproponował, że jeśli to będą motyle, to dostaniemy budleję. I tak się zaczęło. Nie da się już tego opanować...
- Wszyscy pytają, co takie małe dzieci mogą - dodaje Agnieszka Grad. - Mogą bardzo dużo! Ostatnio na przykład robiły ramki. Każde dziecko miało zrobić po dwie, a zrobili po cztery, po pięć, nie można było ich zatrzymać. No i rodzice też nam bardzo pomagają...

„Mały Wolontariat” działa od września 2013 roku. Dotychczas przystąpiło do niego ponad 180 szkół i przedszkoli, z których blisko 100 znajduje się w Wielkopolsce.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA