W Poznaniu będzie aerofestival

Autor: el, fot. L. Łada
REKLAMA

Pokazy słynnych grup akrobatycznych, prezentacje samolotów sportowych, wojskowych i cywilnych na ziemi i w powietrzu oraz mnóstwo innych atrakcji - po 24 latach przerwy Poznań ponownie będzie gospodarzem międzynarodowej imprezy lotniczej.

Imprezę organizuje firma Aeropact, specjaliści w tej branży - dyrektor organizacyjny firmy, Mateusz Krasztel, był współorganizatorem takich imprez jak Międzynarodowy Piknik Lotniczy "Góraszka", a współorganizują Międzynarodowe Targi Poznańskie, bo festiwalowi będą towarzyszyć targi lotnicze - i lotnisko Ławica, bo tam będzie się odbywała impreza.

- Miasto zawsze miało silne związki z lotnictwem - mówi Sebastian Golus z Aeropact i przypomina, że to właśnie w Poznaniu powstał pierwszy w Polsce aeroklub, który działa do dziś i którego członkowie podczas II wojny światowej tworzyli słynny Dywizjon 303. To także w Poznaniu na Ławicy w 1991 roku odbył się pierwszy w Polsce pokaz lotniczy Air Show. Organizatorzy festiwalu chcą do tych tradycji powrócić.

Czego więc mogą się spodziewać fani lotnictwa, którzy w dniach 13-15 czerwca, bo wtedy będzie się odbywał festiwal, pojawią się na Ławicy?

Do wyboru będzie podziwianie maszyn w locie, podczas popisów grup akrobatycznych, będzie je można oglądać także na ziemi, i oczywiście zwiedzać. Do wyboru będą maszyny cywilne, wojskowe i sportowe, na miejscu będą obecni także ich piloci. Zainteresowani lotnictwem od strony bardziej technicznej będą mogli odwiedzić targi lotnicze, które także będą się znajdowały na Ławicy.

Mariusz Wiatrowski, prezes Ławicy zapewnia, że impreza będzie całkowicie bezpieczna, mimo że będzie się odbywała na czynnym lotnisku - zresztą dla wielu odwiedzających będzie to z pewnością dodatkową zaletą festiwalu.

Organizatorzy nie boją się też kaprysów pogody - i to nie tylko dlatego, że prezes Wiatrowski sprawdził prognozy długoterminowe, które wskazują, że 13, 14 i 15 czerwca powinna być ładna pogoda.
- Na festiwalu pojawią się maszyny o różnych parametrach technicznych, więc bez względu na pogodę będzie co oglądać - zapewnia Golus. - Przygotowaliśmy też wiele takich dodatkowych atrakcji, między innymi duży koncert, które są niezależne od pogody.
 
Rozmowy z uczestnikami jeszcze trwają, dokładny program festiwalu będzie znany na przełomie lutego i marca.
- Mamy nadzieję, że będzie to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń w Polsce - podsumowuje Sebastian Golus.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA