Na Naramowicach mają już budżet

Autor: Krzysztof Nowicki, fot. archiwum
REKLAMA

Nieco ponad 450 tys. zł planuje wydać w 2015 roku Rada Osiedla Naramowice. Dzięki temu mieszkańcy tej części miasta będą mieli lepsze chodniki, a infrastruktura oświatowa ulegnie poprawie.

Osiedlowi radni z Naramowic okazali się szybsi niż rajcy miejscy - ci ostatni bowiem budżet uchwalą dopiero (jak dobrze pójdzie) 27 stycznia. Jednak osiedle to zupełnie co innego niż całe miasto, zatem i plan wydatków jest prostszy. Dość powiedzieć, że do dyspozycji RO Namarowice jest dokładnie 492 872 zł.

W planie wydatków zapisano jednak nieco mniej, bo 450 623 zł - ale w budżecie nie ma jeszcze jednej pozycji, na którą zgodę musi wyrazić Rada Miasta Poznania. Co za te pieniądze uda się zrobić?

Najwięcej pieniędzy pochłonie budowa fragmentu chodnika na ulicy Naramowickiej, od ul. Rubież do przejazdu kolejowego - 114 tys. zł. Dodatkowo na ten cel rada osiedla uzyskała dofinansowanie (200 tys. zł) z miejskiego programu grantowego.

Prace drogowe należą zresztą do największych wydatków osiedla. Chodnik pojawi się także na ulicy Błażeja (84 tys. zł), a obecny już na ulicy Łużyckiej i Tyrwackiej ciąg pieszy zostanie poszerzony (za 30 tys. zł). 86 tys. zł osiedlowi radni przeznaczą na remont ulicy Morawskiej, a za 26 tys. zł pojawią się na całym osiedlu nowe kosze i ławki oraz nasadzenia zieleni.

Zyskać mają także szkoły i przedszkola - w SP nr 35 pojawi się nowy sprzęt multimedialny i pomoce dydaktyczne (12 tys. zł), w SP nr 48 wymieniona zostanie posadzka i pojawią się nowe wykładziny w salach (15 tys. zł), a w SP nr 60 wykonany zostanie chodnik i ogrodzenie, a także wymieniony będzie blok zaworowy kotła (łącznie za 15 tys. zł). W szkołach nr 35, 48 i 60 wsparta zostanie także organizacja półkolonii (po 2 tys. zł na szkołę).

Za 9 tys. zł wyposażona zostanie kuchnia i ogród przedszkola nr 16, w przedszkolu nr 187 wyremontowane zostanie wejście, a w przedszkolu nr 141 kosztem 7 tys. zł odnowione zostaną sanitariaty dla dzieci. Te dwie ostatnie placówki wzbogacą się także o zabawki i pomoce dydaktyczne.

Przyjęcie planu wydatków przez radnych osiedlowych nie oznacza, że mogą oni rozpoczynać wydatkowanie pieniędzy - muszą bowiem poczekać na zatwierdzenie budżetu całego miasta.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA