Powstała Wideomapa Poznania

W ubiegłym roku w ramach projektu Poznańska Turystyka 2.0 Miasto Poznań nawiązało kontakty z przedstawicielami krajowej blogosfery. Dzięki niej powstał unikalny przewodnik, w którym popularni internauci pokazują najciekawsze ścieżki zwiedzania Poznania. Teraz powstał zupełnie nowy projekt – Wideomapa Poznania.

“Historia bez Cenzury”, “Lisie Piekło”, “Szusz” i “Nauka. To lubię” – to wideoblogerzy, którzy odwiedzili Poznań w przeciągu ostatnich kilku miesięcy. Każdy z autorów zrealizował materiał pokazujący najciekawsze miejsca w mieście. Ponieważ Poznań jest ważnym ośrodkiem historycznym naszego kraju, autorzy vloga “Historia bez Cenzury” przy okazji wizyty nagrali od razu dwa filmy. “Państwo na wielkim propsie” i “Łomot po poznańsku” to materiały opowiadające odpowiednio o początkach państwa polskiego i Powstaniu Wielkopolskim.

Paulina Lis, autorka kanału “Lisie Piekło”, odnalazła w Poznaniu receptę na to, jak spędzić lato w mieście, Tomasz Rożek z “Nauka. To lubię” na poznańskim Ostrowie Tumskim wyjaśnił działanie kuchni solarnej, a Weronika Jagodzińska czyli “Szusz” zaprezentowała internautom Kulinarną Wizytówkę Poznania. Oprócz filmów zrealizowanych przez polskich vlogerów Wideomapę Poznania współtworzyć będą również materiały nagrywane przez Paula – Brytyjczyka mieszkającego w Poznaniu, autora bloga Doitinpoznan.pl.

Suma wyświetleń 5 filmów osiągnęła już niemal 600 tysięcy. Na samym serwisie YT obejrzano je  ponad 485 tysięcy razy.

Sama Wideomapa Poznania jest narzędziem mającym ułatwić turystom wizytę w mieście. Dzięki niemu będą wiedzieli nie tylko to, jak spędzić czas w Poznaniu, ale także to, jak trafić do miejsc, do których nie prowadzą standardowe przewodniki. Mapa powstała na stronie internetowej wideomapa.poznan.travel.

Do obejrzenia filmów zrealizowanych przez wideoblogerów zachęca specjalny wideomix. Materiał ten powstał z fragmentów wszystkich publikacji wykonanych w ramach tego projektu. Dzięki odpowiedniemu połączeniu słów wypowiadanych przez wszystkich vlogerów tworzy on odrębną całość, stwarza również możliwość zobaczenia 4 popularnych autorów kanałów w serwisie Youtube w jednej produkcji.

– Każdy tradycyjny przewodnik turystyczny zaprowadzi nas na Stary Rynek i do Zamku – podsumowuje prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej Jan Mazurczak. – Za pośrednictwem wideomapy chcemy pokazać, że Poznań to dużo więcej niż koziołki i że przyjeżdżając tutaj warto przedłużyć pobyt o kilka dni, aby oprócz zwiedzenia najważniejszych zabytków znaleźć również czas, żeby po prostu się zrelaksować…