Bibliotekarze dostali nagrody

Autor: Marta Górecka, fot. M. Górecka
REKLAMA

8 maja jest Ogólnopolskim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek. Ale i 19 listopada pracownicy wypożyczalni mieli powód, by świętować. W XXI edycji Konkursu im. Andrzeja Wojtkowskiego przyznane zostały nagrody dla wybitnych bibliotekarzy województwa wielkopolskiego. Gratulacje i dyplomy wręczone zostały przez marszałka Marka Woźniaka w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich.

W konkursie nagradzani są najlepsi bibliotekarze z regionu za osiągnięcia rozwijające teorię i praktykę bibliotekarstwa. Brane pod uwagę przy przyznawaniu nagrody są również wybitne osiągnięcia w pracy, dorobek naukowy w dziedzinie bibliotekarstwa i bibliotekoznawstwa. Dołączenie do grona laureatów konkursu im. Andrzeja Wojtkowskiego jest najwyższym wyróżnieniem dla bibliotekarza w Wielkopolsce.

Organizatorem inicjatywy jest od początku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Zarząd Okręgu w Poznaniu, a Samorząd Województwa Wielkopolskiego po raz kolejny dofinansowuje organizację Konkursu im. Andrzeja Wojtkowskiego. To wszystko w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury.

Przed wręczeniem dyplomów marszałek pogratulował laureatom zdobycia nagrody. Dodał, iż w Poznaniu mało jest inwestycji w kulturę i w jej modernizację. Ludzi nie stać na to, co chcieliby czytać, a biblioteki to umożliwiają.
- To fantastyczne, że dzięki internetowi można zamówić dowolną książkę, a ona już będzie na niego czekała w bibliotece - mówi Marek Woźniak.

Kto otrzymał w tym roku nagrodę główną?
Aleksandra Baumgart - pracownik Miejskiej  Biblioteki Publicznej w Koninie. Odbierając nagrodę podziękowała wszystkim bibliotekom i osobom, z którymi nawiązała współpracę.

Bogusława Dembińska - dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance. Pracuje w zawodzie od 44 lat. Zdobyła nagrodę dzięki systematycznej modernizacji i dostosowaniu biblioteki dla osób niewidzących i niedosłyszących.

Nagrodę Młodych przyznano Tadeuszowi Matraszkowi pracownikowi Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Michalskiego w Chodzieży.

Głos zabrał również reprezentant Związku Literatów Polskich. Według niego biblioteka jest dla polskiej kultury jak oaza, a Polska dla literatury i poezji ojczyzną. W swoim wystąpieniu także podziękował bibliotekom za współpracę.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA