Miasto kupiło prąd grupowo. I taniej!

Autor: UMP, el, fot. archiwum
REKLAMA

W piątek, 24 października, została podpisana umowa na zakup energii elektrycznej dla członków grupy zakupowej, którzy zawarli w tej sprawie porozumienie z miastem Poznań. Dzięki takiej umowie w ubiegłym roku miastu udało się zaoszczędzić około 17 mln złotych.

W tym to już ponad 20 mln złotych różnicy w stosunku do kwoty, którą miasto wydałoby, gdyby kupować prąd tradycyjnie, czyli samemu. Pewnie dlatego w tym roku do grupy zakupowej przystąpiło 57 partnerów, czyli o 20 więcej niż w roku 2013. W skład naszej grupy oprócz Miasta Poznania i podległych mu jednostek weszło również kilkanaście gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu Metropolia Poznań i wiele podmiotów z terenu Miasta i okołopoznańskich gmin. Są między innymi Lotnisko Poznań-Ławica, Termy Maltańskie, MPK Poznań, Teatr Polski czy Muzyczny, Uniwersytet Ekonomiczny, PTBS, Biblioteka Raczyńskich oraz gmina Kleszczewo, miasto Puszczykowo oraz Szamotulski Ośrodek Kultury, Biblioteka Publiczna w Komornikach i wiele innych.

W ramach postępowania ofertę złożyło pięć przedsiębiorstw energetycznych, z których najkorzystniejszą ofertę cenową złożyła spółka ENEA S.A.

Poznań reprezentował zastępca prezydenta Miasta Mirosław Kruszyński. Pozostałych uczestników grupy zakupowej reprezentowali burmistrzowie i wójtowie miast i gmin oraz prezesi i dyrektorzy spółek i innych firm.

- Opierając się na dobrych doświadczeniach w przeprowadzeniu grupowego zakupu energii elektrycznej, generującego wielomilionowe oszczędności, zdecydowaliśmy się iść dalej - zdradził wiceprezydent po podpisaniu umowy. - Jako pierwsze miasto w Polsce podjęliśmy działania w celu utworzenia grupy zakupowej gazu. Zaangażowaliśmy się w proces przygotowania dokumentów przetargowych, inwentaryzację punktów poboru gazu. Powołaliśmy grupę zakupową - w jej skład wchodzi blisko 150 podmiotów. W dniu 30 września 2014 r. uruchomiliśmy postępowanie przetargowe na grupowy zakupu gazu. Obecnie udzielamy odpowiedzi w ramach wniosków dotyczących specyfikacji istotnych warunków przedmiotowego zamówienia. Termin otwarcia ofert wyznaczono na dzień 10 listopada 2014r.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA