2. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

Autor: sladamimarzen.pl, el, fot. sladamimarzen.pl

To jedna z tych atrakcji Tour Salonu, których nie można przegapić! Festiwal, stworzony przez pasjonatów podróży Jaśminę i Tomasza Labusów, pokazuje, że wystarczy mieć odwagę, a każde marzenie podróżnicze da się zrealizować...

To już druga edycja niezwykłego spotkania podróżników, blogerów, obieżyświatów, odkrywców, które inspiruje, a jednocześnie motywuje do działania i nowych podróżniczych destynacji. Festiwal wyróżnia się też na tle podobnych imprez niezwykle przyjazną, wręcz rodzinną atmosferę, gdyż jest stworzony przez grupę przyjaciół i znajomych którzy wyzwalają z siebie ogromne pokłady pozytywnej energii.

W zeszłym roku imprezę odwiedziło ponad 1000 widzów, którzy wysłuchali 12 prelekcji. W tym roku festiwal trwa 3 dni - od 24 do 26 października - podczas których przygotowano niezwykłe atrakcje i aż 18 prelekcji. Gościem specjalnym festiwalu będzie Aleksander Doba, który przedstawi niesamowity kajak oceaniczny. To właśnie tym kajakiem dwukrotnie przepłynął Atlantyk między różnymi kontynentami. Dowiemy się też, co działo się na oceanie podczas kilkumiesięcznych samotnych i samodzielnych wypraw, odbywających się  bez pomocy z zewnątrz.

Bardzo atrakcyjnie będzie na pokazie Wielkopolskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego. Jego członkowie przedstawią tegoroczną wyprawę do najgłębszej jaskini świata Krubera-Woroniej, znajdującej się w Abchazji. Dodatkowo odbędzie się prelekcja zeszłorocznego zwycięzcy festiwalu Jakuba Rybickiego, autora bloga rowerowarosja.pl oraz 12 prelegentów, którzy opowiedzą o Abchazji, Dagestanie, Azji południowo-wschodniej, Kenii, Filipinach, Japonii, Nowej Zelandii, kurzu, brudzie, podróży z dzieckiem a także o ciemnych zaułkach i kryminałach i wielu innych atrakcjach.

Podczas festiwalu odbędą się także warsztaty. Pierwsze z nich poprowadzą autorzy bloga Paragon z Podróży: Bartek Szaro i Patryk Świątek, a będą one dotyczyły taniego podróżowania. Kolejne warsztaty, dotyczące outdooru, poprowadzi Konrad Busza, prawdziwy człowiek z buszu, autor bloga bushcraftczlowiekzbuszu.blogspot.com. Zainteresowani dowiedzą się, jak tanio podróżować i jak przetrwać w trudnych warunkach.
Na zakończenie każdego dnia imprezy odbędzie się After Party w restauracji Wielkie Żarcie, przy ulicy Zamkowa 7, podczas którego bliżej będzie można poznać prelegentów i podczas których zrodzi się zapewne wiele nowych pomysłów na ciekawe wyjazdy...

W czasie trwania festiwalu będzie można wygrać wiele cennych nagród, miedzy innymi rower ufundowany przez firmę Decathlon oraz dodatkowo: książki, przewodniki, vouchery, sprzęt turystyczny. Publiczność będzie także decydowała, komu przyznać specjalną nagrodę w konkursie o Złoty Ślad na najlepszą prelekcję oraz najlepszą fotografię z podróży.

Podobnie jak w zeszłym roku wszystkie prelekcję będą się odbywały w Sali Zielonej, mieszczącej się przy wejściu Wschodnim na Międzynarodowe Targi Poznańskie od ulicy Głogowskiej. Biletem wstępu na festiwal będzie wejściówka na targi Tour Salon 2014, którą będzie można kupić w kasach bezpośrednio przed festiwalem. Wszystkie najnowsze informacje można znaleźć na stronie www.sladamimarze.pl

Program:
Piątek 24.10.2014
11:00 Michał Surdacki – Niewidzialne republiki
12:00 Daria Urban i Wojciech Kostyk – Pot,kurz i błoto, czyli piechotą na Bliski Wschód
13:15 Konrad Busza - Co nieco o outdoorze, warsztaty pozakonkursowe
14:00 Marta Matyszczak – Podróże z kryminałem
15:30 Jakub Rybicki - Kirgiska czupakabra i inne przygody
16:30 Aleksander Doba - Gość specjalny - Kajakiem przez Atlantyk i ... nie tylko
18:30 AFTER PARTY - Restauracja Wielkie Żarcie, ulica Zamkowa 7

Sobota 25.10.2014
11:00 Joanna Tomczak i Krzysztof Łęcki – Podróż za wiele uśmiechów – szalona wyprawa autostopem po Kenii
12:00 Kamil Iwankiewicz – Podniebne nurkowanie – Projekt Korona Jezior Ziemi
13:15 Jarosław Styperek – Singapur i Malezja na wesoło
14:15 Wielkopolski Klub Taternictwa Jaskiniowego na dnie świata
15:30 Michał Kochańczyk – Wyprawa z młodzieńczymi marzeniami przez całe życie
16:30 Konrad, Beata, Mikołaj Tulejowie – Kaukaz z dzieckiem w plecaku -Dagestan górska wieża Babel
18:30 Gruzińskie AFTER PARTY - Restauracja Wielkie Żarcie, ulica Zamkowa 7

Niedziela 26.10.2014
11:00 Ada Borkowska i Maciej Skowron – Niva Road Trip 2013
12:00 Stasia Budzisz-Cysewska - Kaukaz Północny babskim okiem
13:15 Piotr Bodera – Podążać za Słońcem – półroczna wyprawa z Japonii do Nowej Zelandii
14:15 Małgorzata Szumska – Pacynki na Filipinach
15:30 Paragon z Podróży Ciemna strona podróżowania, czyli prawdziwa cena niskobudżetowych wyjazdów
16:30 Marcin Obałek, Radosław Jona - Trabantami i maluchem dookoła świata
17:30 Ogłoszenie wyników konkursu o "Złoty Ślad", losowanie nagród wśród publiczności, zakończenie festiwalu
19:00 AFTER PARTY - Restauracja Wielkie Żarcie, ulica Zamkowa 7
 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA