Kupno mieszkania? To nie takie łatwe…

Budownictwo wielorodzinne od lat stoi przed trudnym zadaniem. Klienci coraz częściej poszukują spersonalizowanych mieszkań na miarę swoich oczekiwań i dostosowanych do osobistych potrzeb. Na szczęście deweloperzy – przynajmniej od czasu do czasu – stają na wysokości zadania i inwestycje zyskują na szlachetności i charakterze.

Przykładem inwestycji, która wychodzi naprzeciw tych oczekiwań jest wielorodzinny budynek przy ulicy Sokoła, zrealizowany przez firmę Monday Development. Oferuje on mieszkania od praktycznych kawalerek przez ustawne dwu- i trzypokojowe lokale po dwupoziomowe, czteropokojowe apartamenty. Łącznie 35 mieszkań wpisanych w nowoczesną i elegancką bryłę budynku. Projekt tego kameralnego i oryginalnego obiektu zapewnia jednak nie tylko wrażenia estetyczne. Harmonijna elewacja wykonana została tak, by tworzyć jednocześnie akustyczną barierę, a także zapewnić odpowiednie nasłonecznienie mieszkań. To ważne przy tego typu inwestycjach.

Dzięki podobnym udogodnieniom sam budynek staje się funkcjonalny i niezwykle atrakcyjny zarówno dla rodzin jak i młodych osób.
– Projektując inwestycję Na Sokoła, dołożyliśmy wszelkich starań, by mieszkania wychodziły naprzeciw oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów. Duże przeszklenia powodują, że mieszkania są jasne i nowoczesne, a całość pozwala na twórczą aranżację wszystkich pomieszczeń – mówi Iwona Chmielewska z Monday Development.
W obiekcie znajdziemy też halę garażową, lokale handlowo-usługowe na parterze i dwie windy, a wszystko to zamknięte w pięciu kondygnacjach.

Dbałość inwestora o detale zadowoli również sympatyków natury. Przedłużeniem zieleni na wewnętrznym dziedzińcu mogą być zaaranżowane na własną zieloną enklawę obszerne tarasy. W przypadku niektórych lokali to aż 50 metrów kwadratowych powierzchni do zaadaptowania na ten osobliwy, dodatkowy „pokój”. Ponadto mieszkania na parterze od strony wschodniej posiadają prywatne, przydomowe ogródki. Zarówno taras jak i ogród stanowią niepowtarzalną szansę na stworzenie własnej zielonej ostoi w samym środku miasta.

Atrakcyjność inwestycji to nie tylko jej kameralny charakter, ale również spokojna dzielnica wraz z towarzyszącymi jej pięknym parkiem Sołackim i cichym parkiem Wodziczki. Po sąsiedzku znajduje się tutaj także malownicze jezioro Rusałka. Dodatkowo, dobrze rozwinięta infrastruktura zapewnia doskonałą komunikację.

Jeśli jednak park Sołacki to za mało zieleni – warto pomyśleć o kupnie czegoś poza miastem, gdzie można też liczyć na niższe ceny. Za cenę niedużej nieruchomości w mieście można poza nim kupić kilkupokojowe mieszkanie. Na przykład Linea rozpoczęła budowę nowego kompleksu mieszkalnego Villa na osiedlu Leśna Polana w Dąbrówce. Będzie to  trzykondygnacyjny obiekt złożony z dwunastu mieszkań. Najmniejsze będą miały ok. 35 metrów kwadratowych, a największe mieszkania, 3-pokojowe, 59 metrów. Wszystkie mieszkania na parterze będą posiadać ogródek, a te ulokowane na piętrach duże tarasy. W obrębie osiedla zaprojektowano również plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców i darmowe miejsca parkingowe.

– Podczas ostatnich Targów Dom – Mieszkanie – Wnętrze, projekt mieszkań Villa wzbudził bardzo duże zainteresowanie – mówi Bogusława Bryl ze spółki Linea. Szczególnie dotyczy to małych trzypokojowych nieruchomości. Mieszkania w budynkach Villa są już w sprzedaży. Duże przestronne studio kosztuje nieco ponad 168 tys. zł, a mieszkania trzypokojowe poniżej 250 tys. zł. Tak jak dotychczas będzie można skorzystać z płatności w systemie 10/90, czyli 90 proc. wartości nieruchomości klient wpłaca po zakończeniu budowy. Jest to forma, która bardzo przypadła do gustu naszym klientom, ponieważ daje klientom więcej czasu na zebranie pieniędzy lub załatwienie kredytu.

Inwestycja zlokalizowana jest w sąsiedztwie lasu Zakrzewskiego, a zostanie ukończona w listopadzie przyszłego roku.

Jeśli jednak kluczową sprawą jest dojazd do centrum dla kilku członków rodziny do pracy, szkoły, uczelni, to warto jednak rozejrzeć się za czymś w mieście, z dobrym dostępem do komunikacji miejskiej, ale też z udogodnieniami, które wcale nie są typowe dla bloków, tylko raczej dla domków jednorodzinnych. Taką lokalizację ma Górczyńska 46.
– Realizując Górczyńską 46 z góry założyliśmy, że powstanie w budynku miejsce, w którym mieszkańcy będą mogli się spotkać czy oddawać aktywnemu wypoczynkowi. Stąd pomysł na Klub Mieszkańca ze sprzętem sportowym. Są tu drabinki do ćwiczeń, stół do tenisa, piłkarzyki, a nawet tarcza z rzutkami. Wszystko po to by mieszkańcy mogli odpocząć i zrelaksować się nie opuszczając budynku –  tłumaczy Marcin Witkowski, dyrektor regionalny Sap-Property. – Pomyśleliśmy również o miłośnikach rowerów, przygotowując dla nich pomieszczenie do przechowywania jednośladów. Chcemy wspierać  mieszkańców w ich inicjatywach, dlatego do dyspozycji wspólnoty, możemy przeznaczyć jeszcze inne pomieszczenia, które potencjalnie można zaadoptować na cele rekreacyjne.

Górczyńska 46 prócz wspólnych pomieszczeń dla mieszkańców posiada również prywatny ogród do ich dyspozycji, na którym znajdują się ławeczki i plac zabaw. Co więcej, w budynku znajduje się przedszkole i żłobek. Rodzice, którzy zapiszą swoje pociechy do przedszkola znajdującego się na parterze budynku, nie muszą z niego nawet wychodzić by oddać pod opiekę przedszkolanek swoje pociechy. Z głównego holu jest bezpośrednie wejście do przedszkola. Takie rozwiązanie to ogromna oszczędność czasu, który można poświęcić najbliższym. Ponadto SAP-PROPERTY jako pierwsza firma deweloperska w Poznaniu, stała się partnerem miasta w programie wspierania rodzin wielodzietnych. W inwestycji powstało 113 lokali o powierzchni od 43 do 144 m.kw., większość z nich posiada taras, balkon lub loggię. W Górczyńskiej 46 wciąż dostępnych jest kilka wariantów dużych 3-, 4- lub 5 pokojowych mieszkań, które stanowić mogą odpowiedź na potrzeby rodzin. Z tego względu deweloper na jesień przygotował 10 proc. rabat na wybrane mieszkania czteropokojowe.  

Idealne mieszkanie dla rodzin to nie tylko cztery ściany.  O tym czy dana inwestycja spełni oczekiwania jej przyszłych lokatorów prócz rozwiązań komunikacyjnych i lokalizacji  decyduje wiele czynników. A który jest dla was najważniejszy?