Rataje mają nowy wybieg dla psów!

Autor: Rada Osiedla Rataje, el, fot. Rada Osiedla Rataje
REKLAMA

A wszystko to dzięki Radzie Osiedla Rataje, która sfinansowała jego budowę. To pierwszy z dwóch wybiegów dla psów w 100% sfinansowany ze środków rady. 28 sierpnia oficjalnie zostały odebrane prace związane z tą inwestycją.

Posiadacze psów z rataj cieszą się tym bardziej, że budowa wybiegu długi czas wisiała na włosku. Wydział Urbanistyki i Architektury wydał bowiem negatywną decyzję na temat jego lokalizacji. Jak się jednak okazało - chcieć to móc. Radni zaczęli szukać nowej lokalizacji i udało im się znaleźć takie miejsce do którego, żadnych uwag od strony formalnych nie było.

- Dużą zasługę w tym mają sami mieszkańcy, którzy rozkręcili całą tą „kejtrową” machinę, a upór i konsekwencja, a także przekonanie o słuszności tej inwestycji dziś owocuje sukcesem - podkreśla Artur Gumny z Rady Osiedla Rataje. - Lokalizacja również wydaja nam się trafiona w przysłowiową dziesiątkę z dwóch powodów: po pierwsze polana jest łącznikiem trzech osiedli tj. Rzeczypospolitej, Jagiellońskiego i Powstań Narodowych, po drugie właśnie na tej polanie mieszkańcy wyprowadzali swoich czworonożnych podopiecznych.

Cały teren został ogrodzony z dwoma furtkami, zostały ustawione dwa kosze na śmieci, a także sześć ławek, na których można usiąść i porozmawiać o psich tematach i nie tylko... Radni przypominają też, że na wybiegu obowiązuje sprzątanie, więc wszyscy, którzy chcą z  niego korzystać, muszą mieć ze sobą woreczki na psie kupki.

Wybieg dla psów znajduje się na tyłach ośrodka zdrowia na osiedlu Rzeczypospolitej 6 w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 20 i oczywiście wszyscy mieszkańcy i ich pupile mogą się czuć zaproszeni. A kolejny wybieg, jak obiecują radni, powstanie już wkrótce na Polance.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA