Rady osiedli wspomagają szkoły i przedszkola

Autor: el, Rada Osiedla Chartowo, fot. archiwum
REKLAMA

562.580 złotych - tyle dostaną dodatkowo szkoły, przedszkola i żłobki na Chartowie od tamtejszej rady osiedla w 2015 roku. To bardzo pomoże placówkom w zaplanowanych remontach i koniecznych zakupach, na które nie starcza pieniędzy z subwencji oświatowej.

- Rada Osiedla Chartowo na 2015 rok na żłobek, przedszkola i szkoły przeznaczyła na remonty, wyposażenie i infrastrukturę sportową kwotę 277.500 zł - tłumaczy Wojciech Chudy, przewodniczący rady. - Dodatkowo decydujemy o podziale środków na remonty z puli Wydziału Oświaty (nowe uprawnienia po reformie osiedli). W 2015 roku będzie to 285.080 zł. Oznacza to, że przyszły rok będzie rekordowy pod kątem dofinansowania placówek oświatowych na Chartowie i wyniesie 562.580.

Placówkom oświatowym na Chartowie nie powodzi się więc najgorzej. Dzięki pomocy rady osiedla w przedszkolach nr 73 i nr 161 zostaną wymienione lampy, w Przedszkolu nr 144 wyremontowane  ogrodzenie, w Przedszkolu nr 150 - instalacja elektryczna, a w Przedszkolu nr 160 - cały blok żywieniowy. W przedszkolach nr 6 i nr 53 zostaną też wyremontowane pomieszczenia, a w przedszkolu nr 150 - łazienka.

Dzięki pieniądzom od rady osiedla w Szkole Podstawowej nr 6 będzie można wyremontować kilka pomieszczeń, kupić i zamontować szafki na ubrania i podręczniki dla uczniów, a w Szkole Podstawowej nr 51 szatnię, posadzki na korytarzach i wybudować boisko do piłki siatkowej plażowej. Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego zyska wyremontowaną kuchnię, a Gimnazjum nr 26 - wyposażenie boiska do piłki siatkowej plażowej.

XVII Liceum Ogólnokształcące będzie miało wyremontowane boisko sportowe, remont nie ominie też Żłobka "Michałki" na Chartowie - tu rada osiedla zasponsoruje remont bawialni. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA