Uwiankujmy Poznań w Noc Kupały!

Autor: el, fot. archiwum
11
REKLAMA

Lampionów w Noc Świętojańską nie będzie i nie jest to wesoła wiadomość dla tych, którzy lubili tę tradycję. Ale za to mamy szansę na powrót do prasłowiańskich wianków!

W Noc Kupały poznanianki będą pleść wianki, którymi później ozdobią poznańskie pomniki. Wieńce kwiatów pojawią się między innymi na szyi Woodrowa Wilsona, Bamberki, a także Starego Marycha, Fryderyka Chopina i Karola Marcinkowskiego. Fundacja Wielkopolska Brand ma już zgodę Plastyka Miejskiego na udekorowanie tych pomników.

Plecenie wianków już trwa w siedzibie fundacji przy ul. Wawrzyniaka 39, a pomocą charytatywnie służą wielkopolskie firmy oddając skrawki tkanin, w pomoc włączyła się także Ewa Okularczyk z pracowni Yoko Design, twórczyni słynnych już i pięknych fascynatorów. To ona pomoże uczestnikom wiankowych warsztatów przetworzyć tkaniny w piękne kwiaty.

Organizatorzy akcji mają nadzieję, że wiankowa akcja stanie się poznańską tradycją, a przy okazji sprowokuje dyskusję o roli tradycji w naszym życiu i to, jakie znaczenie ma ich zachowanie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA