Ulepsz Poznań ulepsza prawo

Autor: UP, fot.archiwum

Stowarzyszenie Ulepsz Poznań od wielu miesięcy toczy nierówną walkę z wielkoformatowymi reklamami, które szpecą miasto. Po kilku miesiącach udało się udokumentować za pomocą zdjęć setki nielegalnych reklam.

Niestety, samo udokumentowanie, nawet najlepsze, nie pomoże pozbyć się reklam. Procedury prawne, jakie obecnie są do dyspozycji, trwają długo, są mało skuteczne, a mandaty - śmiesznie niskie. Właściciel reklamy może się od od nakazu jej usunięcia odwoływać w nieskończoność.  By więc rzeczywiście rozwiązać problem nielegalnych reklam - potrzebne są zmiany w prawie. Dlatego stowarzyszenie Ulepsz Poznań rozpoczęło akcję "Wysoka Izbo - posprzątaj reklamy!" przy współpracy ze stowarzyszeniami Miasto Moje A w Nim z Warszawy oraz Forum Rozwoju Lublina.

- Naszym celem jest zbudowanie szerokiego poparcia społecznego oraz instytucjonalnego na rzecz uchwalenia tzw. ustawy krajobrazowej, która ma szansę wpłynąć na uporządkowanie naszego polskiego krajobrazu – informuje Paweł Głogowski z Ulepsz Poznań.

Stworzono kampanię obywatelską która ma zebrać poparcie dla zmian prawnych, które muszą zostać wprowadzone by móc skutecznie walczyć z nielegalnymi, wielkoformatowymi reklamami. Uruchomiona została specjalna strona wysokaizbo.pl, na której znaleźć można podstawowe informacje dotyczące proponowanej ustawy wraz z listem do marszałek Kopacz.

Dodatkowo na stronie można znaleźć formularz, dzięki któremu można samodzielnie zgłaszać posłom pracującym nad ustawą swoje uwagi. Wszystkich poznaniaków, którym nie jest obojętny wygląd ich miasta zachęcamy do wyrażenia swojej opinii.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA