Radni Poznania także zaprotestowali przeciwko spektaklowi "Golgota picnic"

Autor: el, fot. Malta Festival
REKLAMA

23 przedstawicieli poznaniaków w Radzie Miasta Poznania podpisało się podczas sesji pod protestem przeciwko wystawieniu podczas tegorocznej Malty kontrowersyjnego spektaklu Rodrigo Garcii "Golgota picnic".

"Zdajemy sobie sprawę, że krzyż Chrystusa jest obrażany wielokrotnie - także przez ludzkie grzechy - i być może przez te zjawiska, które bulwersując Rodrigo Garcię, skłoniły go do stworzenia spektaklu. Jesteśmy jednak przekonani, że Festiwal Malta - finansowany w znacznej mierze z publicznych pieniędzy - nie powinien obrażać tego, co dla nas oraz dla wielu tysięcy mieszkańców Poznania (a zatem i mecenasów Festiwalu) - jest największą świętością. Dlatego spokojnie, ale też stanowczo, prosimy Pana o rezygnację z wystawienia tego spektaklu w Poznaniu" - napisali radni. Pod tym listem podpisało się 23 członków rady.

Radni zwracają też uwagę na fakt, że festiwal Malta jest finansowany częściowo z budżetu miasta, więc prezentowane podczas niego wydarzenia artystyczne powinny szanować uczucia religijne poznaniaków - albo powinny być finansowane z innych źródeł.

Protesty przeciwko spektaklowi trwają od kilku tygodni, a do protestów przeciwko jego prezentacji przyłączają się kolejne osoby. Przeciwnicy spektaklu chcieli wykupić bilety na przedstawienia, by w ten sposób zablokować prezentację, to się jednak nie udało, zamierzają więc protestować przed CK Zamek z flagami i transparentami w dni prezentacji, czyli 27 i 28 czerwca, i w ten sposób nie dopuścić do rozpoczęcia "Golgota picnic".

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA