Co i gdzie się buduje w Poznaniu?

Autor: Mission PR
REKLAMA

Na poznańskim rynku nieruchomości wciąż gorący okres. Deweloperzy cieszą się nie tylko ze wzrostu gospodarczego, który przekłada się na kieszenie poznaniaków, ale także z rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych” funkcjonującego już niemal pół roku. Jakie i gdzie czekają na poznaniaków mieszkania?

Lokalne można podzielić na dwa typy. Te, które znajdują się w granicach Poznania oraz te położone na terenie aglomeracji w gminach ościennych, m.in. Plewiskach, Zalasewie czy nawet Tarnowie Podgórnym. Wiele z nich dostosowanych jest do wymogów rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych”. Deweloperzy dostrzegają progres na rynku, więc ruszają z kolejnymi etapami bądź nowymi projektami.

Sporo buduje się w północno-zachodniej części miasta. Niedawno zakończył się I etap inwestycji Reduta Nowe Podolany, w którego skład weszły dwa budynki o łącznej liczbie 127 mieszkań i zróżnicowanym metrażu od 34 do 87 mkw. Cena zaczyna się od 5200 zł za mkw., a całość inwestycji objęta jest programem MdM. Jak zaznacza deweloper, wolnych jest jeszcze blisko 50% lokali.

Ponad 30 wolnych mieszkań czeka także na klientów w inwestycji Nowe Ogrody przy ul. ul. Meissnera. Najtańsze mieszkania to koszt niespełna 200 000 zł. Atrakcyjnym kierunkiem dla deweloperów stał się także Dębiec. I etap Red Parku przy ul. 28 Czerwca 1956 r. został oddany z końcem marca br. Inwestor Real Estate Development oferuje zakup 20 wybranych mieszkań w cenie programu MdM z wykończeniem gratis. Lokale można zakupić już od 180 000 zł. Ostatnie własne M. można także nabyć po prawobrzeżnej stronie miasta, na Ratajach. Blisko 30 mieszkań o powierzchni od 61 do 115 mkw. pozostało w inwestycji Malta Fountain. Cena za mkw. na Polance zaczyna się od 5800 zł.
 
Wiele inwestycji powstaje także poza ścisłym centrum Poznania. Najwięcej buduje się na terenie aglomeracji w gminach przylegających do stolicy Wielkopolski. W Plewiskach na Osiedlu Słoneczne Tarasy w czerwcu br. zostanie oddany IV etap, natomiast w III kwartale 2014 r. V. Z kolei w inwestycji Villa Cascada pozostały jeszcze 4 jednopoziomowe mieszkania o powierzchni 101 mkw. Cena rozpoczyna się od 3800 zł za mkw.

Ostatnie lokale do nabycia są także na w Zalasewie. Na Osiedlu Wiosennym pozostało już tylko 10 mieszkań, natomiast zakończenie całości inwestycji planowane jest na I kwartał 2015 r. Gotowe do odbioru są także lokale na osiedlu Tarnowo Park, którego II etap zakończył się pod koniec ubiegłego roku. Cena za mkw. zaczyna się od 3990 zł. Jest to 6 budynków wielorodzinnych, w których znajduje się po 17 mieszkań o zróżnicowanym metrażu.

Wysyp nowych mieszkań to nie tylko pozytywna wiadomość dla klientów, ale także dla deweloperów, którzy już teraz zapowiadają kolejne projekty zarówno w Poznaniu, jak i na terenie przylegających do stolicy Wielkopolski gmin. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA