Zarząd województwa otrzymał absolutorium

Autor: el, fot. archiwum
REKLAMA

Mimo sprzeciwu opozycji sejmik województwa wielkopolskiego na poniedziałkowej sesji udzielił zarządowi województwa absolutorium za wykonanie budżetu w 2013 roku. 23 radnych z PO i PSL było za, przeciwko głosowało jedynie 10 radnych SLD i PiS.

Opozycja zarzucała marszałkowi brak odpowiedniego nadzoru nad szpitalami w Koninie i Lesznie, co zaowocowało koniecznością szukania dodatkowych pieniędzy na utrzymanie placówek, zbyt droga wersja budowy szpitala matki i dziecka, ale też brak zabezpieczenia środków na ten cel i zbyt wysokie zadłużenie województwa.

Sam marszałek uważał, że zadłużenie nie jest aż tak wysokie, by budziło zaniepokojenie - wynosi 37,7 proc. budżetu, zwracał też uwagę na fakt, ile udało się dokonać dzięki środkom z ubiegłorocznego budżetu: ponad połowa środków poszła na remonty i inwestycje kolejowe oraz drogowe, dzięki czemu mieszkańcy mogą między innymi jeździć nowymi pociągami, udało się też wyremontować wiele kilometrów dróg i - także dzięki remontom - poprawić standard opieki w szpitalach wojewódzkich.

Ostatecznie podczas głosowania okazało się, że więcej radnych jest przekonanych co do słuszności polityki budżetowej marszałka. Sprawozdanie z wykonania budżetu Wielkopolski pozytywnie oceniła też Regionalna Izba Obrachunkowa.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA