Na Rusałce będzie bezpiecznie

Autor: R. Łopka, KN, fot. archiwum
REKLAMA

Tak przynajmniej obiecują miejscy urzędnicy. Wszystko przez to, że zarządca, który miał się zająć terenem nad Rusałką rozwiązał z miastem umowę tuż przed sezonem. Miasto ma jednak plan awaryjny.

Urzędnicy zapewniają, że POSiR robi wszystko co możliwe, aby nad Rusałką było bezpiecznie.
- POSiR przy współpracy z WOPR i Urzędem Pracy w Poznaniu szkoli ratowników, którzy pilnować będą poznaniaków wypoczywających m.in. na kąpielisku na Rusałce. Ratownicy, którzy pomyślnie przejdą szkolenie, znajdą pracę także na plażach na Malcie, Chwiałce i w Krzyżownikach - informuje Rafał Łopka z biura prasowego Urzędu Miasta Poznania.

Dodatkowo POSiR w ostatnim czasie wykonał na Rusałce szereg prac, m.in:
- Modernizacja 4 szamb przy restauracji
- Usunięcie starego zbiornika po paliwie
- Rozebranie istniejącego budynku gospodarczego przy plaży (po wypożyczalni sprzętu do pływania)
- Remont kapitalny pomostu

Dzierżawca Rusałki wypowiedział umowę tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu. Wcześniej otrzymał on od POSiR wszystkie upoważnienia i zgody do inwestowania na tym terenie. Do 23 maja dzierżawca miał wykonać prace związane z przygotowaniem obiektu do sezonu. Jednym z zadań, które nie zostały wykonane, było skoszenie trawy na obiekcie.

Do tej pory nie odpowiedział też na negatywne opinie  Policji Wodnej, POSiR oraz WOPR dotyczące budowy toru dla nart wodnych w poprzek jeziora. Ze względów bezpieczeństwa instytucje te domagały się od dzierżawcy zmiany tej inwestycji – bezpieczny wake powinien być zamontowany wzdłuż jeziora.
 
POSiR w najbliższy poniedziałek skosi całą trawę na tym terenie. Prowadzone są też rozmowy z podmiotami, które potencjalnie mogą przejąć zarządzanie Rusałką.

Miasto wcześniej miało swój własny plan na zarządcę terenu nad Rusałką - zająć miała się tym fundacja Familijny Poznań, jednak po protestach części radnych zorganizowany został otwarty konkurs.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA