Seniorzy - naprzód marsz!

Autor: Funclub,monbor, fot. archiwum

Co mogą zrobić poznańscy seniorzy w niedzielny poranek? Wybrać się nad Maltę, gdzie o 10 ruszy I Poznański Marsz Seniorów Nordic Walking. Jest to sportowo-rekreacyjna impreza podczas której osoby powyżej 50 roku życia zmierzą się z dystansem 5 kilometrów. 

Marsz Seniorów to nie tylko dobra zabawa. To także okazja do chwili refleksji nad zdrowym trybem życia. Marsz ma na celu zwrócenie uwagi na rolę ruchu fizycznego jako ważnego elementu zdrowia i kondycji psychicznej i fizycznej, zwłaszcza osób starszych, których liczba jest coraz większa.

W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy chętni powyżej 50 roku życia. Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy z numerem oraz pamiątkowy medal. Seniorów podczas marszu będą wspierać instruktorzy ze Stowarzyszenia Nordic Walking. Dodatkowo, instruktorzy będą również udzielali cennych rad oraz motywowali zawodników.

To jednak nie wszystko. Oprócz wzięcia udziału w marszu będzie można również obejrzeć pokazy Tai Chi, skorzystać z bezpłatnych badań kręgosłupa czy konsultacji, których udzielą pracownicy CenterMed Poznań. Uczestnicy marszu będą mieli również szansę na zdobycie cennych nagród takich jak wycieczki czy bony upominkowe.

Honorowy Patronat Sportowy nad wydarzeniem sprawuje Bartłomiej Pawełczak - srebrny medalista olimpijski w konkurencji czwórek bez sternika z Pekinu w roku 2008, wioślarz, wielokrotnie tytułowany w międzynarodowych zawodach m.in. Puchar Świata, Mistrzostwa Świata. Obecnie trener LOTTO Bydgostia Bydgoszcz oraz triathlonista. Pawełczak na co dzień promuje zdrowy i aktywny tryb życia.

To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Wydarzenie organizowane jest przez Biuro Podróży Funclub z siedzibą w Poznaniu wspólnie z Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Polskim Stowarzyszeniem Nordic Walking. Marsz odbędzie się w niedzielę 18 maja o godzinie 10. Miejsce startu znajduje się przy mecie Toru Regatowego, do którego można się dostać od strony ulicy Krańcowej.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA