Wiki Lubi Wildę!

Autor: Wildecka Inicjatywa Lokalna WILdzianie

24 maja wikipedyści i miłośnicy poznańskiej Wildy połączą siły, żeby poszerzyć i uzupełnić wildeckie hasła w polskiej Wikipedii. Finałem akcji będzie rozmieszczenie na terenie dzielnicy tabliczek z kodami QR prowadzącymi do haseł encyklopedycznych o zabytkach.

W sobotę 24 maja między 12.00 a 17.00 zapraszamy do SPOT. (Dolna Wilda 87), gdzie wolontariusze Wikipedii będą poprawiali hasła o Wildzie, pokazywali w jaki sposób można samodzielnie redagować tę encyklopedię internetową i odpowiadali na pytania zainteresowanych. A wszystko to przy dobrej kawie...

W niedzielę 25 maja zapraszamy na darmowy spacer fotograficzny po Wildzie pod opieką przewodnika i profesjonalnego fotografa. Spotykamy się o godzinie 10.00 pod fontanną "Chłopca z wierzbą" (zbieg ulic Wierzbięcice i Górna Wilda). Podczas spaceru chętni mogą robić zdjęcia. O godzinie 13.00 w SPOT. pokażemy w jaki sposób wykorzystać te zdjęcia do zilustrowania haseł w Wikipedii.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą promować wiedzę o Wildzie, a także zainteresowanych współtworzeniem największej na świecie encyklopedii internetowej!

Organizacja: Stowarzyszenie Wikimedia Polska, Wildecka Inicjatywa Lokalna WILdzianie oraz Fundacja SPOT.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA