Derby Poznania w hokeju na trawie: KS Warta Poznań - KS AZS AWF Poznań 3:4

Autor: E. Skowron, el, fot. E. Skowron

W ramach Mistrzostw Polski Seniorów Hokeja na Trawie 2013/2014 11 maja na stadionie AWF przy Drodze Dębińskiej rozegrał się mecz między hokeistami Warty Poznań a AZS AWF Poznań.

Zaczęło się ostro - i bramkowo. Już w 3. minucie meczu Mikołaj Gumny z AZS strzelił zespołowi Warty pierwszą bramkę, następna bramka padła w 5. minucie także dla AZS i strzelił ją Mateusz Hólbój. W 14. minucie ponownie dla AZS bramkę strzelił Mikołaj Gumny.

Trzy bramki na początku meczu zmobilizowały zespół warciarzy do lepszej obrony przed napastnikiem, a także zmusiły zawodników do ataku. To dało efekty w postaci zdobytych dwóch bramek w pierwszej połowie meczu. Dla Warty bramki zdobył w 17. i 27. minucie  Tomasz Wachowiak. Druga połowa meczu zakończyła się bramką w 70. minucie dla AZS, a strzelcem był Artur Pacanowski. W meczu sędziowie podyktowali dla Warty dwie krótkie piłki i dla AZS AWF także dwie krótkie piłki.

Nie obyło się bez kontuzji: podczas gry piłka odbiła się od kija i uderzyła Krzysztofa Wybieralskiego w nos. Uderzenie było tak mocne, że nos został złamany. Zawodnik musiał opuścić boisko i został odwieziony do szpitala.

W KS Warta Poznań grali: Sobczak Paweł, Rohnka Maciej, Wachowiak Michał, Tepper Michał, Semonowicz Artur, Poszwa Piotr, Wachowiak Tomasz, Oszujczyk Szymon, Semonowicz Jakub, Hain Leszek, Walkowiak Maciej, Paguj Maciej, Kulesza Robert, Grochal Mateusz, Wybieralski Krzysztof.

W KS AZS AWF Poznań grali: Banaszak Rafał, Neugebauer Rafał, Chojnicki Daniel, Kosmaczewski Bartosz, Gumny Mikołaj, Zawadzki Mateusz, Bułka Patryk, Kozan Adrian, Pacanowski Artur, Hólbój Mateusz, Tomkowiak Łukasz, Działa Artur, Lewandowski Jakub, Bosadzki Jakub, Ferenc Maciej, Śledź Kamil, Krokosz Adrian, Kosmaczewski Łukasz.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA