Volkswagen Poznań podpisuje umowę z Politechniką Poznańską

Autor: VW, el, fot. archiwum
REKLAMA

Szkolenia przez najlepszych specjalistów, intensywny kurs nauki języka niemieckiego, możliwości rozwoju - właśnie tak będzie wyglądał Program Rozwoju Najlepszych Studentów Politechniki Poznańskiej dzięki firmie Volkswagen, z którą uczelnia podpisała w tej sprawie porozumienie. Program rozpoczyna się 2 kwietnia.

Wartościowe praktyki i staże to marzenie każdego studenta. Teraz to marzenie ma szansę się spełnić dzięki współpracy Volkswagen Poznań z Politechniką Poznańską. Program jest kolejnym efektem owocnej współpracy pomiędzy firmą Volkswagen Poznań i Politechniką Poznańską.

- Chcemy, by przyszli inżynierowie mieli nie tylko teoretyczne, ale przede wszystkim praktyczne przygotowanie do zawodu – mówi prof. dr hab. inż. Jan Żurek, prorektor ds. współpracy z gospodarką. - Program Rozwoju Najlepszych Studentów Politechniki Poznańskiej realizowany we współpracy z renomowaną firmą Volkswagen Poznań gwarantuje bardzo dobre wykształcenie i zawodowe przygotowanie naszych studentów. Wszechstronna współpraca Politechniki Poznańskiej z czołowymi firmami regionu i kraju jest naszym priorytetem.

Intensywny kurs nauki języka niemieckiego, bogaty program praktyk letnich, szeroki zakres szkoleń, ale przede wszystkim obecność wśród praktyków i najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach, to główne zalety programu. Oferta skierowana jest do studentów wybranych wydziałów Politechniki Poznańskiej, m.in. Budowy Maszyn i Zarządzania czy Maszyn Roboczych i Transportu.

Program pozwala łączyć wiedzę teoretyczną nabytą w trakcie studiów z wiedzą praktyczną na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz specyfiki działów, które znajdują się w obszarze zainteresowania studentów. Co więcej, firma Volkswagen Poznań jest świadoma, iż inwestycja w pokolenie rozpoczynające swoją karierę zawodową jest kluczowa.

Swoje aplikacje do programu zgłosiło ponad stu studentów V roku Politechniki Poznańskiej.  
- Do procesu rekrutacji zaprosiliśmy 60 studentów, z których ostatecznie wybraliśmy 31 osób – mówi Jolanta Musielak, Członek Zarządu ds. Personalnych VW Poznań. - Jestem przekonana, że wybraliśmy najlepszych kandydatów, którzy poprzez uczestnictwo w programie mają szansę na zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego.

- Udział w Programie pozwoli mi rozwinąć umiejętności zdobyte podczas studiów na Politechnice Poznańskiej - mówi Agata Pawłowska z Wydziału Budowy Maszyn i Zarządzania, jedna z uczestniczek programu. - Dodatkowo mam możliwość zyskać doświadczenie zawodowe w międzynarodowej firmie. Jest to dla mnie również ogromna szansa na zdobycie ciekawej pracy.

Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku VW podpisał nową umowę o współpracy z Politechniką Poznańską. Dzięki niej najlepsi studenci poznańskiej uczelni mają możliwość odbycia praktyk i staży nie tylko w poznańskiej fabryce, ale również w Hanowerze, gdzie znajduje się siedziba marki Volkswagen Samochody Użytkowe.

W ostatnich dniach niemiecki koncern ogłosił, że wybuduje fabrykę we Wrześni, w której produkowana będzie nowa generacja modelu VW Crafter. Początek budowy zaplanowany jest na jesień tego roku. W zakładzie zatrudnienie znajdzie ok. 2300 osób.
- To także szansa dla najlepszych studentów Politechniki Poznańskiej – mówi Jolanta Musielak. - Planując tak ważne i duże przedsięwzięcie, jak budowa nowej fabryki, musimy myśleć również o pozyskaniu najlepszych studentów, którzy w przyszłości mają szansę współtworzyć sukces naszego przedsiębiorstwa. Poza naszymi stałymi procesami rekrutacyjnymi związanymi z bieżącym zapotrzebowaniem, wkrótce rozpoczniemy ogromny proces rekrutacyjny związany z budową fabryki we Wrześni.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA