Półwiejska 47 już z kamieniem węgielnym

Autor: Krzysztof Nowicki, fot. K. Nowicki
REKLAMA

Trwało to niemal 11 lat, ale w końcu się udało - na skrzyżowaniu ulicy Półwiejskiej i Królowej Jadwigi powstaje budynek. Inwestycja ruszyła już w 2013 roku, ale dopiero w ostatni piątek marca 2014 roku wmurowano kamień węgielny.

Ponad 2 tys. metrów kwadratowych powierzchni, podzielonych pomiędzy część mieszkalną i usługową, przestronne tarasy (nawet 46 metrów) i położenie w samym centrum miasta - tak w skrócie można opisać budynek o nazwie Półwiejska 47. Budynek ma być gotowy jeszcze w 2014 roku (w grudniu). Będzie w nim 29 mieszkań i punkty usługowe na powierzchni 1300 metrów.

Jakie usługi będą dostępne w Półwiejskiej 47? Tego na razie nie wiadomo - inwestor ujawnia jedynie, że w piwnicy znajdzie się sklep, a na parterze ulokuje się oddział jednego z największych polskich banków (zajmie powierzchnie ok. 600 metrów kwadratowych). Inwestor przekonuje, że miał wielu chętnych na powierzchnie usługowe - tylu, że sam mógł wybierać, co się znajdzie w budynku. Co ciekawe, budynek nie będzie miał podziemnego garażu - nie udało się go umieścić na bardzo skomplikowanej działce.

Komplikacje wynikały nie tylko z jej kształtu i warunków technicznych (aby rozpocząć inwestycję trzeba było rozkuć i wywieźć obecną w tym miejscu płytę fundamentową o wadze blisko 800 ton, ślad po kamienicy, która stała w tym miejscu przed II wojną światową). Andrzej Marszałek, jeden ze wspólników w firmie Inwestycje Wielkopolski, która buduje obiekt, przypomina, że inwestycja rozpoczęła się tak naprawdę 11 lat temu. Tyle czasu potrzeba było na kupno działki, uregulowanie jej stanu prawnego oraz uzyskanie stosownych pozwoleń.

Ale Marszałek wierzy, że inwestycja właśnie w tym miejscu jest strzałem w dziesiątkę.
- Tak samo jak we wszystkich innych naszych inwestycjach, głównym motywem naszego działania jest wiara w miasto. Miasto, w którym zapuszczone i opustoszałe kamienice są przywracane do życia, miasto, w którym zdegradowane od dziesięcioleci place są ponownie włączane w tkankę miejską, wreszcie miasto z tętniącymi życie budynkami o architekturze wysokiej klasy, z ich mieszkańcami wnoszącymi nową energię i życie w te miejsca, które jeszcze niedawno nie były przyjazne mieszkańcom - przekonywał Marszałek podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego.

Jak informuje inwestor, mimo trwającej budowy zainteresowanie mieszkaniami jest ogromne. Na chwilę obecną Inwestycje Wielkopolski sprzedały 9 z 29 mieszkań, w tym całe trzecie piętro. Pierwsi lokatorzy mają wprowadzić się w połowie 2015 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA