Dworzec PKS: jest trzech chętnych na kupno!

Autor: el, fot. archiwum
REKLAMA

Spółka PKS otrzymała trzy oferty kupna terenu starego dworca. Na jaką kwotę opiewają oferty i czy jest to suma choć zbliżona do tej, jaką początkowo spółka żądała za swój teren - nie wiadomo. Wszystkie trzy firmy zastrzegły sobie poufność...

Przypomnijmy, że odbyły się już dwa przetargi na sprzedaż tego terenu. W pierwszym cena wywoławcza wynosiła 116 milionów złotych, w drugim cena spadła do 99 milionów, jednak ani do jednego, ani do drugiego przetargu nie zgłosił się żaden chętny. Zgodnie z prawem w takiej sytuacji firma może przystąpić do indywidualnych rokowań z chętnymi oferentami - o ile się zgłoszą.

Jednak okazało się, że gdy można indywidualnie negocjować cenę - chętni zaczęli się pojawiać. Jak dotąd złożono trzy oferty kupna tego terenu, jednak na jaką kwotę - nie wiadomo, ponieważ wszystkie trzy firmy zastrzegły sobie poufność tych danych.

Teren starego dworca ma już wydane pozwolenie na zabudowę oraz projekt tego, co mogłoby tam powstać. Na powierzchni trzech hektarów przewidziano zabudowę wysokimi budynkami mieszkalnymi lub biurowymi, z usługami i sklepami na parterze oraz parkingami podziemnymi.

Do 27 marca PKS ma zdecydować, z którymi z firm będą prowadzone rokowania, a do 30 kwietnia - dalsze rozmowy i ostatecznie sprzedaż terenu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA