Święto Wody w Kiekrzu

Autor: Rada Osiedla Kiekrz, el, fot. Rada Osiedla Kiekrz
REKLAMA

Dzisiaj święto czystej wody, a w naszym jeziorze - chemia i odchody - można było przeczytać na jednym z plakatów "Święta wody", które zorganizowała Rada Osiedla Kiekrz. Osiedlowi radni walczą o czyste jezioro.

Pogoda była deszczowa - zresztą, jak zaznaczyli osiedlowi radni, nawet powinna taka być, bo w końcu to Święto Wody - ale nikogo ze świętujących to nie zniechęciło. Bo każda metoda jest dobra, by walczyć o jezioro.

Z poznańskich jezior najgłośniej i najwięcej mówi się o kłopotach z zanieczyszczeniem jeziora Strzeszynek dzięki ofiarnej walce Jerzego Juszczyńskiego z Polskiego Klubu Ekologicznego. A przecież woda w jeziorze Kierskim także pozostawia wiele do życzenia. Ten akwen, położony na granicy gmin Poznań i Tarnowo Podgórne jest regularnie "zasilany" ściekami z nielegalnych odprowadzeń, bo nadal wokół jeziora nie wszędzie jest kanalizacja. A jej brak sprawia, że jezioro umiera.

Mieszkańcy walczą o swoje jezioro - jednym z elementów walki są właśnie obchody Święta Wody. Miejmy nadzieję, że ktoś w końcu dostrzeże problem Kierskiego i na poważnie zajmie się budową kanalizacji lawinowo powstających tu osiedli.

Niestety, jedynym przedstawicielem urzędu miasta w Poznaniu był na obchodach Piotr Szczepanowski, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania. A zaproszono także innych, m.in. marszałka Wielkopolski i wójta gminy Rokietnica...

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA