Poznanianka z Nagrodą Artystyczną Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie!

Autor: Lilia Łada, fot. L. Łada

Celina Kanunnikava, studentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, jest zdobywczynią głównej nagrody w trzeciej edycji konkursu o Nagrodę Artystyczną Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie. Na konkurs nadeszło 294 zgłoszeń z całego kraju!

Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania - i to nie tylko dlatego, że zgłoszeń nadeszło tak dużo, ale też dlatego, że wszystkie reprezentowały naprawdę wysoki poziom. 16 finalistów wybrać było naprawdę trudno, a co dopiero tego najlepszego twórcę! Okazuje się, że nawet w dzisiejszych czasach zdominowanych przez technologie informatyczne tradycyjne malarstwo nadal może i umie mówić o rzeczach istotnych.

Podkreślił to profesor Jacek Jagielski, prorektor do spraw artystycznych, dziękując wszystkim studentom za udział w konkursie.
- To ważna i istotna inicjatywa - powiedział. - Bo ukazuje współczesne oblicze malarstwa. Jest ono szalenie uczciwe, otwarte, widać w nim nie tylko kunszt umiejętności, ale i wrażliwość, i przemyślenie. To daje obraz kondycji współczesnego malarstwa...

Celina Kanunnikava, zwyciężczyni konkursu, jest bardzo szczęśliwa ze zwycięstwa w tym konkursie, chociaż, jak mówi, wcale się tego nie spodziewała.
- Chyba trochę nie doceniam własnych prac - śmiała się, odbierając nagrody. - Ale bardzo, bardzo się cieszę.

Tym, co szczególnie fascynuje młoda malarkę, jest problem niewidoczności - dość intrygujące zainteresowanie dla kogoś, kto zamierza operować językiem obrazu.
- Interesuje mnie to, co ukrywa przestrzeń, czego nie widzimy, nie dostrzegamy - wyjaśnia Celina Kanunnikova. - Czy rzeczywiście niczego tam nie ma, czy może my jesteśmy ślepcami...?

Czy zgodzimy się z tezą młodej malarki czy nie - na pewno jej prace są godne uwagi i warte obejrzenia. Może je, tak jak i prace pozostałych finalistów, oglądać w Galerii Aula Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu do 3 kwietnia. Druga odsłona wystawy konkursowej będzie miała miejsce w Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie Wlkp. – Galerii BWA. Wystawa potrwa od 11 kwietnia do 4 maja.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA