"Brama Poznania" przegrała - ale poznaniacy wygrali!

Autor: Krzysztof Nowicki, fot. archiwum
REKLAMA

Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego zdobyło "tylko" drugą lokatę w konkursie na Bryłę Roku. Pierwsze miejsce zajęła realizacja w Łodzi - ale zaprojektowana przez poznańskie biuro projektowe!

Przypomnijmy, że "Brama Poznania", czyli najnowsze interaktywne muzeum w Poznaniu, była nominowana przez portal Bryla.pl do tytułu "Bryły Roku". Poznański budynek miał solidną konkurencję - i niestety poległ w walce o pierwsze miejsce. Jednak i tak wypadł całkiem dobrze, ponieważ zajął drugie miejsce, zdobywając 2507 głosów. Tym samym ICHOT powtórzył sukces biurowca Pixel, który w zeszłorocznej edycji konkursu również zajął drugie miejsce.

Bryłą Roku 2013 została uznana Elektrociepłownia EC1 stojąca w Łodzi - i paradoksalnie to także jest powód do dumy dla poznaniaków, ponieważ projekt rewitalizacji zabytkowego zespołu budynków przygotowała poznańska pracownia architektoniczna Home of Houses. Elektrociepłownia zdobyła 8313 głosów.

ICHOT "Brama Poznania" jest dziełem krakowskiego biura architektonicznego Ad Artis Architects. Pierwotnie budynek miał być gotowy na Euro 2012, jednak liczne problemy (m.in. bankructwo wykonawcy) spowodowały, że oddanie budynku do użytku opóźni się o dwa lata. Oficjalne otwarcie muzeum ma nastąpić na początku maja 2014 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA