Krystyna Łybacka zaprezentowała komitet honorowy wyborów do PE. I kandydatów na posłów

Autor: Lilia Łada, fot. L. Łada
REKLAMA

- Jestem przekonana, że zawrócimy tę unię na właściwe tory! - powiedziała Krystyna Łybacka podczas prezentacji Komitetu Honorowego SLD w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2014.

Zdaniem poseł Łybackiej Unia Europejska musi się zmienić.
- 7 bilionów euro unia wydała na ratowanie banków - mówiła. - Gdyby te pieniądze skierowano do przedsiębiorców, rolników, samorządowców czy naukowców - ile można by za nie zbudować! Bardzo długo wzbraniałam się przed startem, bo uważałam, że to będzie oznaczało oddalenie od ludzi, a moja filozofia to praca z ludźmi. Ale pójdę po to, by odebrać Unię Europejską instytucjom i oddać ją ludziom.

Krystyna Łybacka uważa, że najwyższy czas, aby unia zaczęła stawiać na gospodarkę realną, bo jak długo nie będzie tego robiła, to będzie daleko za resztą świata. Ale to oznacza rozwój oparty na wiedzy i innowacji.
- A rozwój powinien się odbywać w sposób zrównoważony, aby każdy sektor i każdy skrawek życia miał te same szanse - podkreśliła poseł. - Żadnego człowieka nie można wykluczyć. Chcemy nowej umowy społecznej, by przeciwdziałać niekontrolowanej komercjalizacji takich sektorów jak kultura czy edukacja.

Poseł Łybacka zaprezentowała też pozostałych kandydatów z listy. Jej zdaniem to lista silnych kandydatów.
- Zwykle szuka się silnego lidera, a pozostali kandydaci pracują na jego wynik - wyjaśniła. - Ale to jest lista silnych kandydatów równorzędnych, nie tak, która poza liderem jest pusta. Jestem przekonana, że zawrócimy tę unię na właściwe tory!

Warto dodać wśród nich, na miejscu trzecim, jest poznańska radna Katarzyna Kretkowska, która niejednokrotnie dała się poznać jako wyrazicielka opinii poznaniaków, bezkompromisowo walcząca o ich prawa. Nic więc dziwnego, że Krystyna Łybacka, gdy stanęła ze swoim "zespołem", jak go nazwała, przed Komitetem Honorowym w wyborach do Parlamentu Europejskiego, powiedziała: "jak miło jest dołączyć do tego zespołu"...

Postulaty pani poseł zostały przyjęte przez członków komitetu z aplauzem.
- Pani Krystyno, pani jest jak wino, im starsza tym lepsza - deklarował Adam Cukier, wójt gminy Siedlec. Poza przyznaniem, że gdy ją poznał, to od razu się zakochał, obiecał, że skoczy za nią w ogień...

Krystyna Łybacka znana jest z błyskotliwej inteligencji, poczucia humoru i ciętych, błyskawicznych ripost. Nie zawiodła i tym razem.
- Adamie, dziękuję, ale gratulacje należą się tobie - powiedziała. - Bo ty dorosłeś i rozumiesz, że to, co dojrzałe, jest dobre...

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA