Poznaniacy zaprojektują edukację przyszłości?

Autor: M. Sawicka, KN, fot. archiwum
REKLAMA

Zbliża się jedno z najciekawszych wydarzeń 2014 roku w Poznaniu - konferencja TEDx, w ramach której będzie można nie tylko wysłuchać prelegentów, ale też wziąć udział w warsztatach i szkoleniach. Co przygotowali organizatorzy dla poznaniaków?

TEDx to lokalna konferencja i część globalnej inicjatywy, w ramach której w setkach miast na całym świecie odbywają się wykłady specjalistów z różnych dziedzin. Hasłem tegorocznej, czwartej już poznańskiej edycji wydarzenia jest: „Rozwijaj się. Odkrywaj. Sięgaj dalej” („Grow. Explore. Beyond”). Prelegenci podczas osiemnastominutowych wystąpień przedstawią m.in. wizję przyszłości motoryzacji i architektury, nowoczesne sposoby nauki języków czy zastosowanie Xbox Kinect w rehabilitacji.

Jednak TEDx to nie tylko wykłady, ale również wiele atrakcyjnych wydarzeń towarzyszących konferencji, przeznaczonych zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Odbędą się, m.in. warsztaty post-turystyki, budowanie miasta z MOM Architects czy prezentacja technologii druku 3D. Na uwagę zasługuje „Design Thinking JAM”, który zostanie poświęcony edukacji przyszłości.

- Chcieliśmy, aby w naszych warsztatach mogły uczestniczyć osoby w różnym wieku. Edukacja to temat, który dotyczy nas na niemal każdym etapie życia – od obowiązkowej nauki w szkołach po dokształcanie się w późniejszych latach w ramach studiów czy pracy lub po prostu dla przyjemności - mówi Iwona Gasińska-Mulczyńska z Design Thinking Poznań, organizatora warsztatów. - Podczas 8 godzin będziemy poszukiwać innowacyjnych sposobów na przyswajanie wiedzy. Przejdziemy przez cały proces Design Thinking – od odnalezienia największych problemów związanych z edukacją po zaprojektowanie konkretnych usług i produktów, które je rozwiązują. Będzie dużo pozytywnej energii, setki nietuzinkowych pomysłów i wielopokoleniowej integracji – dodaje Gasińska-Mulczyńska.

Design Thinking Jam to unikalna szansa na spotkanie ludzi wywodzących się z różnych środowisk, poznanie ich poprzez wspólną, intensywną pracę. Uczestnicy warsztatów będą opracowywali projekty w grupach czteroosobowych, przy czym każda z nich będzie wielopokoleniowa: złożona z przedstawicieli uczniów, studentów, rodziców, osób dorosłych, które dokształcają się w ramach np. uniwersytetu trzeciego wieku czy MBA. Ważną zaletą warsztatów jest również ich efektywność. Rezultatem jest bowiem powstanie konkretnego produktu czy usługi, który wiąże się z hasłem „edukacja przyszłości” i maksymalnie odpowiada na potrzeby odbiorców. Każdy z uczestników będzie miał swój wkład w finalne rozwiązanie, a przy okazji wzmocni swoją kreatywność, poznając techniki pracy w grupie, a także sposoby i narzędzia do tworzenia innowacji.

Warsztaty Design Thinking JAM mają charakter otwarty – mogą brać w nich udział również osoby niebędące uczestnikami TEDx-a. Liczba miejsc jest jednak ograniczona. Aby zgłosić chęć udziału w wydarzeniu należy zarejestrować się na stronie http://tedxpoznan.pl/warsztaty-2014 do 21 lutego. Warsztaty odbędą się w niedzielę, 2 marca, w godzinach od 9.00 do 16.00 w Design Thinking Poznań, przy ul. Prusa 4/1.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA