Poznań nadal z najniższym bezrobociem

Autor: UMP, KN, fot. archiwum
REKLAMA
REKLAMA

Chociaż to "tylko" statystyka, to jednak jest się czym chwalić - poziom bezrobocia w Poznaniu bowiem cały czas utrzymuje się na bardzo niskim poziomie. Na koniec grudnia 2013 roku wynosiło ono 4,1 proc.

Według Powiatowego Urzędu Pracy, pod koniec ostatniego miesiąca ubiegłego roku bez pracy w Poznaniu pozostawało 13,5 tys. osób, czyli o ok. 200 mniej niż w listopadzie 2013 roku. Na 100 bezrobotnych mężczyzn przypadało 105 kobiet. Co piąty bezrobotny posiadał uprawnienia do pobierania zasiłku, co trzeci zaliczany był do kategorii długotrwale bezrobotnych.

Pracy w Poznaniu poszukiwało 970 osób niepełnosprawnych oraz 45 cudzoziemców. Na koniec grudnia Powiatowy Urząd Pracy dysponował 410 ofertami pracy w Poznaniu, czyli na 1 ofertę przypadały 33 osoby poszukujące zatrudnienia. Chociaż w 2013 r. zwolnienia grupowe objęły blisko 400 pracowników z 27 zakładów pracy, w ciągu roku liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 200 osób, dwukrotnie zmniejszyła się także liczba bezrobotnych przypadających na 1 ofertę pracy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA