Ile prezydenci polskich miast wydają na podróże?

Autor: el, Dziennik Gazeta Prawna, fot. archiwum
REKLAMA

Tematem wydatków prezydentów na zagraniczne wojaże zainteresował się "Dziennik Gazeta Prawna" - i sprawdził, ile który prezydent wydał na podróże w 2013 roku. Jak wypadł prezydent Poznania?

Ryszard Grobelny jest jednym z najoszczędniejszych prezydentów ujętych w rankingu. Na 13 miast, których prezydentom policzono wydatki na zagraniczne podróże, Poznań i jego prezydent znajduje się na miejscu 11 z kwotą 6,4 tys. zł. Mniej niż Ryszard Grobelny na swoje wyjazdy wydali tylko prezydent Opola - 2,4 tys. zł - oraz Torunia - 4,2 tys. zł.

Miejsce trzecie, jeśli chodzi o wydatki, zajmuje prezydent Katowic, który "wyjeździł" 40,2 tys. zł. Drugie miejsce przypadło prezydentowi Gdańska, który przeznaczył na zagraniczne podróże 42 tys. zł. A na pierwszym miejscu z największymi wydatkami w Polsce znalazła się prezydent Łodzi, która wydała na nie 54,8 tys. zł.

Wydatki wszystkich prezydentów na wyjazdy służbowe - a więc opłacane z pieniędzy podatników - wyniosły prawie 300 tys. zł. Najczęściej szefowie miast podróżowali do państw Europy Zachodniej, nieco rzadziej do Stanów Zjednoczonych, ale kilku wybrało się także do Indii i Chin.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA