REKLAMA: Urządzenia Kärcher dla branży motoryzacyjnej

Autor: AM
REKLAMA
REKLAMA

Samochody sprzedawać można wyłącznie w czystym salonie. I tylko czysty warsztat jest w stanie oferować sprawną obsługę. I zapewnić niezbędne bezpieczeństwo pracy. Kärcher posiada rozbudowaną ofertę profesjonalnych urządzeń czyszczących, znajdujących zastosowanie właśnie w branży motoryzacyjnej.

W branży motoryzacji nie ma lepszej i bardziej niezawodnej technologii mycia pojazdów niż czyszczenie wysokociśnieniowe. Ta z kolei wymaga odpowiednio dobranych pod kątem parametrów pracy urządzeń wysokociśnieniowych. W zależności od rodzaju zabrudzeń, typu, liczebności i wielkości czyszczonych pojazdów i powierzchni, należy wybrać model, który najlepiej będzie odpowiadał naszym potrzebom. Z uwagi na duży stopień zróżnicowania potrzeb klienta firma Kärcher oferuje szereg urządzeń z lub bez podgrzewania wody w kilku różnych klasach wydajności. 

Modele urządzeń wysokociśnieniowych bez podgrzewania wody (HD) w klasie kompakt, do krótkich prac czyszczących to np: HD 5/15 C  oraz HD 6/15 C Plus. Do usuwania uporczywych zabrudzeń i długotrwałych, ciężkich prac, Kärcher poleca urządzenie bez podgrzewania wody HD 7/18-4 M Plus w zestawie np.  z 10 l środka RM 81 ASF do usuwania zabrudzeń olejowych, tłuszczowych i mineralnych lub 10 l środka RM 31 ASF do skutecznego  usuwania najsilniejszych zabrudzeń we wszystkich zakresach temperatur.

Urządzenia z podgrzewaniem wody (HDS) nadające się idealnie do branży motoryzacyjnej: HDS 6/14 C, HDS 10/20-4M. Urządzenia mogą pracować w trybie eco!efficiency, który skutecznie redukuje zużycie paliwa jednocześnie pozwalając na usunięcie uporczywych zabrudzeń. System Easy Press wpływa na zmniejszenie siły nacisku na spust pistoletu wysokociśnieniowego prze co osoba obsługująca urządzenie nie męczy się i może pracować komfortowo. Dodatkowa zaletą jest Servo Control, pierścień umożliwiający regulację wydatku wody bezpośrednio na pistolecie. Urządzenia wyposażone są również w czujniki temperatury spalin, który wyłącza urządzenie przy temperaturze przekraczającej 300° C, zapewniając użytkownikowi bezpieczeństwo. Bezawaryjną i bezpieczną pracę zapewnia również system tłumienia drgań SDS, który redukuje pulsacje ciśnienia w układzie wysokociśnieniowym urządzenia i przez to wydłuża żywotność wszystkich elementów pompy.

W warsztacie samochodowym szerokie zastosowanie znajdą również odkurzacze uniwersalne (NT) przeznaczone do usuwania suchych i wilgotnych zanieczyszczeń oraz wody. Model odkurzacza przeznaczony do motoryzacji NT 35/1. A pozostał wyposażony w płaski filtr falisty Eco oraz półautomatyczny system oczyszczania filtra, który zapobiega spadkom siły ssania podczas długotrwałych prac. Model NT 70/2 to odkurzacz z 2 turbinami, który przystosowany jest do pracy z zestawem bardzo długich węży. Urządzenie bardzo dobrze sprawdza się w warsztatach samochodowych, stacjach diagnostycznych.

Czyste i lśniące podłogi i posadzki w salonie samochodowym gwarantują z kolei szorowarki i urządzenia jednotarczowe. Skuteczne usuwanie utwardzonych zabrudzeń oraz powłok ochronnych wymaga odmiennej techniki czyszczenia i odmiennych urządzeń. Dobór właściwego urządzenia czyszczącego jest związany z rodzajem i wielkością czyszczonej posadzki, a także charakterem prac. Kärcher poleca urządzenia jednotarczowe BDS 33/180 C Adv, BDS 43/180 C Advorazszorowarkę kompaktową BR 40/10C Adv. Urządzenie BR 40/10 C Adv to prowadzona ręcznie szorowarka ze szczotkami walcowymi i odsysaniem do czyszczenia podłóg twardych. Doskonale sprawdza się na powierzchniach od 100 do 400 m² i polecana jest do posadzek o dużej odporności na ścieranie np. terakoty z uwagi na duży nacisk szczotek  i wysoką prędkość obrotową.

Do czyszczenia wszelkiego rodzaju wodoodpornych podłóg twardych, przeznaczone jest urządzenie jednotarczowe BDS 33/180 C Adv(w promocji z dodatkową czerwoną szczotką o średnim stopniu twardości). Dzięki innowacyjnej konstrukcji (podwójny uchwyt) urządzenie jest wyjątkowo łatwe w prowadzeniu. Pozostałą po szorowaniu podłóg, (po użyciu BDS 33/180 C Adv), wodę dobrze jest usunąć profesjonalnym odkurzaczem uniwersalnym (na sucho-mokro). W tym celu Kärcher poleca NT 27/1  wyposażony w filtr typu catridge o długiej żywotności umożliwiający zarówno odsysanie wody jak i zbieranie  suchych zanieczyszczeń oraz w zbiornik z tworzywa sztucznego.

Więcej informacji na stronie www.karcher.pl

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA