Izba Rzemieślnicza nagrodzi najlepszych mistrzów i czeladników

Autor: WIR, el, fot. archiwum
REKLAMA

Wielkopolska Izba Rzemieślnicza zamierza uroczyście uhonorować najlepszych czeladników i ich mistrzów szkolących, a także mistrzów, którzy perfekcyjnie potwierdzili swoje kwalifikacje. Taka uroczystość odbędzie się po raz pierwszy w historii izby, a rzemieślnicy zapraszają na nią 23 lutego 2014 o godz. 17.

Świadectwo czeladnicze i dyplom mistrzowski odbiera w Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej corocznie ponad 4000 osób. Najlepsi – ci, którzy egzamin zdali na bardzo dobrze lub celująco - zostaną po raz pierwszy nagrodzeni specjalnymi dyplomami.

Na uroczystość  zostali zaproszeni parlamentarzyści wielkopolscy, a także starostowie z całej Wielkopolski, dyrektorzy szkół zawodowych, z których pochodzą wyróżnieni uczniowie, Starsi Cechów oraz przedstawiciele władz i instytucji ściśle związanych z procesem kształcenia zawodowego, na co dzień współpracujący z WIR.

Całe przedsięwzięcie jest jednym z działań organizowanych w ramach realizowanego przez WIR projektu „Społecznie odpowiedzialne rzemiosło”. Projekt ma na celu zwiększenie zdolności adaptacyjnych rzemieślników i pracowników ich firm oraz wypracowanie strategii społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) dla rzemiosła.

Projekt ten ma przede wszystkim promować prospołeczne postawy rzemieślników, którzy czynnie włączają się w życie swoich miejscowości. W ramach tego projektu przewidziano organizacje wielu bardzo spektakularnych akcji, które nie tylko ożywią lokalne społeczności, ale także zaprezentują aktywność ludzi rzemiosła i pozwolą prześledzić losy młodych absolwentów szkolonych w rzemiośle - aby sprawdzić, jak odnajdują się na rynku pracy w naszym województwie.     

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA