Najlepiej zarabiają absolwenci...

Autor: K. Nowicki, fot. archiwum
REKLAMA

Odwieczny dylemat uczniów liceów - jakie studia wybrać, żeby po nich zarabiać jak najlepiej - próbuje rozwiać w swoim rankingu firma doradcza Sedlak & Sedlak. Jesteście ciekawi, co trzeba skończyć by dobrze zarabiać?

Niestety, nie mamy dobrych wiadomości dla poznaniaków - niezależnie od stażu pracy w czołówce uczelni gwarantujących dobre zarobki są przede wszystkim uczelnie warszawskie. Dopiero na szóstym miejscu znalazł się Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (średnia zarobków - 5645 zł brutto). Nieco mniej - 5500 zł brutto - zarabiają średnio absolwenci Politechniki Poznańskiej. Dopiero na 17 miejscu znaleźli się absolwenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (średnio 4300 zł brutto). Co ciekawe, w zestawieniu nie ma absolwentów poznańskiego Uniwersytetu Medycznego...

Nieco lepiej sytuacja poznańskich uczelni wygląda w kategorii zarobków absolwentów, których staż pracy nie przekracza 1 roku (czyli w pierwszej pracy). Tutaj absolwenci UEP zajęli drugie miejsce (po warszawskiej SGH) z zarobkami w wysokości 3725 zł brutto. Na ósmej pozycji jest natomiast Politechnika Poznańska z zarobkami 2975 zł brutto.

Poznański UAM również i w tej klasyfikacji wypadł blado - absolwenci w pierwszej pracy zarabiają średnio 2422 zł brutto.

Na wszelki jednak wypadek przypomnimy tylko, że same studia nie gwarantują pracy - a tym bardziej wysokich zarobków.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA