Chcesz pracować dla NASA? W Poznaniu będzie na to szansa!

Autor: Krzysztof Nowicki, fot. archiwum/skanska
REKLAMA

Co najmniej trzy nowe firmy zamierzają otworzyć swoje biura w Poznaniu w najbliższym czasie - będzie praca dla księgowych oraz informatyków. Łącznie w najbliższych miesiącach w Poznaniu może powstać ok. 230 miejsc pracy w nowych firmach.

Według zapewnień poznańskich deweloperów, w 2014 roku ruszy kilka ważnych i prestiżowych inwestycji biurowych w centrum miasta, m.in. Bałtyk, Ubiq czy też biurowiec przy ulicy Towarowej. Cały czas trwa też inwestycja Business Garden Poznań przy ulicy Bułgarskiej - tylko w pierwszym etapie tego parku biurowego powstaną budynki o powierzchni ponad 40 tys. metrów kwadratowych. Pojawia się jednak pytanie: czy będą firmy, które wypełnią te przestrzenie?

Początek roku 2014 pokazuje, że jest to możliwe. Obecne już w Poznaniu firmy cały czas prowadzą rekrutacje i rozwijają swoje biura, planowane są też nowe inwestycje. Już od dłuższego czasu mówiło się o tym, że firma Mars, produkująca m.in. popularne batoniki czekoladowe, zamierza otworzyć swoje centrum usług finansowych i personalnych.

- Nie mamy o tym oficjalnej informacji, ale również słyszałem takie plotki - mówi nieco tajemniczo Marcin Przyłębski, dyrektor miejskiego Biura Obsługi Inwestorów. – Projekty pilotowane przez biuro często funkcjonują pod specjalnymi „kryptonimami”, konsultanci ujawniają tożsamość inwestora dopiero krótko przed rozpoczęciem przez niego działalności.

Tymczasem informację o inwestycji firmy Mars podaje również "Puls Biznesu". Gazeta podaje, że w poznańskim biurze zatrudnienie znajdzie 150 osób. "PB" wspomina również o innej inwestycji - przygotowywanej przez firmę Owen-Illinois, zajmującej się produkcją opakowań szklanych. Ta druga firma miałaby zatrudnić 50 osób zajmujących się finansami i księgowością.

To nie wszystkie inwestycje w sektorze finansowo-księgowym, których można się spodziewać w Poznaniu - Marcin Przyłębski podpowiada jeszcze, że Poznaniem interesują się kolejne centra tego typu.
- Poznań ma potencjał na przynajmniej jedno bardzo duże centrum zatrudniające więcej niż 500 osób. Liczymy, że w najbliższych miesiącach uda się nam takie przyciągnąć - mówi dyrektor BOI.

Przyłębski zdradza również, że jego biuro pilotuje jeszcze kilka innych projektów, ale nazw inwestorów - z oczywistych względów - nie można jeszcze ujawniać.

Wśród tych projektów nie ma firmy Mirantis - ta bowiem już prowadzi rekrutację do swojego nowego biura w Poznaniu. Mirantis to międzynarodowa firma z branży IT wywodząca się z USA. Współpracowała m.in. z takimi firmami jak NASA, Dell, Intel, HP czy też Paypal. W Poznaniu zatrudni od 20 do 25 inżynierów do końca 2014 roku.
- Zadecydował dostęp do wysoce wykwalifikowanej kadry, specjalizującej się w usługach dla firm - tłumaczy Oleg Goldman z firmy Mirantis. - Nie wspominając już o świetnej, strategicznej lokalizacji Poznania, dzięki której będziemy w stanie wspierać naszych klientów w Europie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA