Coraz więcej klientów chce mieszkania z bonusami

Autor: A. Dahlke, M. Bachorz, el, fot. M. Bachorz
REKLAMA

Poznaniacy coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na cenę i lokalizacje kupowanego mieszkania, ale też na dodatkowe bonusy, jakie zapewniają deweloperzy - zwłaszcza wykończenie „pod klucz”. Już dla 20 procent klientów ten argument jest decydujący przy kupnie.

Czasy sprzedawania na pniu lokali z betonem na podłodze, bez drzwi, parapetów i podłóg, gdzie szczytem wyrafinowania było pobiałkowanie ścian, minęły już bezpowrotnie. Klienci stali się bardziej wymagający i stan surowy mieszkania zdecydowanie ich nie zadowala. Dlatego każdy szanujący się deweloper ma w swojej ofercie kilka dodatkowych atrakcji, bo bez nich sprzedać mieszkanie jest znacznie trudniej. Jedną z nich jest wykończenie mieszkania.

- Wykończenie nieruchomości kosztuje 450 zł za metr kw. Kupujący może wybrać samodzielnie dany materiał lub skorzystać z gotowych propozycji. Pozwala to na pełną dowolność w aranżacji wnętrz – mówi Bogusława Bryl, przedstawiciel spółki Linea. – Koszt nieruchomości wraz z wykończeniem w naszych inwestycjach mieści  się w limicie wyznaczonym przez „MdM”. Rachunek powierniczy jest zamknięty dla wszystkich nowych inwestycji, a finansowanie odbywa się na zasadzie 10/90.   

Ale nabywcy stają się coraz bardziej wybredni i wkrótce już wykończenie "pod klucz" może nie wystarczyć. Inwestorzy przygotowują także inne atrakcje dla swoich klientów. Na przykład mieszkania Dworu Marcelin są wyposażone mieszkań w logotermy z podłączeniem do cieplika miejskiego.
– Logoterma jest rozwiązaniem umożliwiającym samodzielne sterowanie temperaturą w mieszkaniu za pomocą pokojowych programatorów, takich jakie używa się w ogrzewaniu gazowym - tłumaczy Marcin Witkowski z firmy Sap-Property, która wybudowała Dwór Marcelin. - Zaletą tego rozwiązania jest to, że odbiorca sam decyduje, jaką ma temperaturę w mieszkaniu i kiedy włącza ogrzewanie. W ten sposób może obniżyć koszty eksploatacji nieruchomości.

A przy mieszkaniach w Dworze Marcelin to ważna zaleta, bo mają one od 2,90 do 3,60 m wysokości...

W innej inwestycji tego dewelopera, Górczyńska 46, mieszkańcy są zachęcani do kupna ogrodzonym terenem zielonym do wyłącznej dyspozycji mieszkańców, klubem mieszkańca z tarasem widokowym na ostatnim piętrze, przedszkolem i żłobkiem na parterze budynku, a także usługą „mieszkania na próbę”, czyli wynajęcia mieszkania i nabycia go w momencie, gdy sytuacja materialna klienta na to pozwoli. Oferta ta skierowana jest głównie do osób dopiero starających się o kredyt bądź próbujących sprzedać swoje dotychczasowe lokum.

Rozwiązanie to jest o tyle korzystne dla wynajmującego mieszkanie, że w przypadku gdy klient zdecyduje się na jego zakup, w ramach transakcji otrzyma zwrot części zapłaconego czynszu. Kwota ta uzależniona jest od długości najmu. Im szybciej się nabywca zdecyduje na zakup, tym większa część zostanie mu zwrócona.

Warto więc dobrze rozejrzeć się w ofertach kupując mieszkanie, bo można trafić na prawdziwe okazje...

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA