Rusza budowa biurowca na Grunwaldzie

Autor: K. Nowicki, wizualizacje: CDF Architekci
REKLAMA
REKLAMA

Ubiq Business Park - tak nazywać się będzie zespół biurowców, który powstanie przy ulicy Grunwaldzkiej. W jednym z budynków zostanie też zlokalizowana restauracja. Łączna powierzchnia zespołu biurowego wyniesie niemal 6 tys. metrów kwadratowych.

O powstaniu parku biurowego pomiędzy ulicami Grunwaldzką, Wojskową i Ułańską wiadomo już od 2012 roku, jednak już teraz - jak informuje Gazeta Inwestor - podpisano umowę z firmą Skanska na zrealizowanie projektu. Prace budowlane już się rozpoczęły, teren jest też już ogrodzony.

Projekt obejmuje nie tylko stworzenie dwóch nowych budynków, ale też zaadoptowanie zabytkowego obiektu (budynek A) na cele biurowo-restauracyjne. Z restauracji (która ma się znaleźć właśnie w zabytkowym budynku) przewidziano również dodatkowe wyjście na taras letni.

Budynki B i C będą zupełnie nowe. Pierwszy z nich będzie miał dodatkowo parking podziemny. Wewnątrz planowanego kompleksu powstanie kameralny dziedziniec. Budynki nie będą wysokie - w najwyższym punkcie budynek B będzie miał 4 kondygnacje naziemne.

Inwestorem jest Karol Fiedor, przedsiębiorca z Poznania, natomiast za projekt odpowiada pracownia CDF Architekci, odpowiedzialna m.in. za stojące w Poznaniu budynki PGK (przy ulicy Bułgarskiej) czy też biurowiec Futura (przy ul. Piątkowskiej). Inwestycja przy ulicy Grunwaldzkiej ma być gotowa w 2015 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA