Prywatne spa przed sylwestrem

Autor: el, fot. sxc.hu
REKLAMA

Mało która z pań ma czas i pieniądze na to, by przed tym dniem pojechać do luksusowego spa na zabiegi regeneracyjne i upiększające - ale każda chciałaby na sylwestra wyglądać pięknie. Jak to pogodzić?

To proste: zamieńmy w spa własną łazienkę, a najlepiej - całe mieszkanie. W tym celu zarezerwujmy jak najwięcej czasu wyłącznie dla siebie i już od rana, jeśli mamy wolne, a pozostałych domowników należy usunąć z pola widzenia i poprosić o nieprzeszkadzanie.

Co dalej? Zaczynamy od dokładnego peelingu całego ciała i depilacji pod prysznicem, by po zakończeniu tych zabiegów wygodnie wyciągnąć się w ciepłej kąpieli pachnącej ulubionym płynem, z maseczką na twarzy i oczach, by się zrelaksować. Niezbędnymi atrybutami będą pachnące świece i łagodna, kojąca muzyka. W ten sposób odpoczywamy przynajmniej pół godziny.

Jeśli nie mamy wanny - miejsce do relaksu urządzamy w sypialni. Tu też potrzebne będą pachnące świece i ulubiona muzyka, ale będziemy jej słuchać nasmarowane nawilżających balsamem do ciała, zawinięte w prześcieradło kąpielowe i wygodnie wyciągnięte na łóżku...

Po wyjściu z wanny dokładnie opłukujemy skórę z płynu i smarujemy balsamem nawilżającym, zmywamy też maseczkę z twarzy i oczu zastępując ją kremem - na przykład liftingującym, który będzie dobrym podkładem pod makijaż - a później czekamy, aż się wchłonie. W tym czasie można poczytać książkę, obejrzeć film - co kto woli.

Gdy balsam do ciała i krem do twarzy już się wchłoną - możemy zacząć się ubierać na imprezę...

Oczywiście nie zawsze mamy tyle czasu na pielęgnację - często na sylwestra biegniemy prawie prosto z pracy, ledwo zdążywszy się przebrać. Ale i wtedy warto wygospodarować kwadrans na ciepły prysznic i maseczkę, bo nic tak nie usunie zmęczenie całego dnia i nie odświeży naszej skóry jak prysznic właśnie. Makijaż nałożony po króciutkim choćby będzie wyglądał i trzymał się znacznie lepiej niż ten nałożony na oczyszczoną cerę od razu po przyjściu z pracy.

I jeszcze kilka babskich sekretów: okład na oczy z mocnej herbaty zniweluje cienie i doda oczom blasku. Puder w kremie znacznie ładniej "rozpłynie się" na skórze, jeśli zostanie nałożony na krem do twarzy - pod warunkiem, że krem nie będzie zbyt tłusty. Cienie do powiek będą się trzymać lepiej, jeśli się wcześniej na powieki nałoży odrobinę sypkiego pudru lub podkład pod ciebie. Nie eksperymentujmy ani z fryzurą, ani ze stylem makijażu czy z nowymi kosmetykami tuż przed imprezą! Jeśli się nie sprawdzą - może to się skończyć nieudanym wieczorem, a tego w sylwestra nikt by sobie przecież nie życzył, prawda?

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA