Rozdano prezenty dla małych pacjentów

Autor: AM
REKLAMA

Gry, puzzle, poduszki i zabawki otrzymało kilkudziesięciu najmłodszych pacjentów z Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii w Poznaniu. Wszystko to dzięki wolontariuszom, którzy zbierali prezenty w ramach akcji „Świąteczna Gra”.

- W akcji biorą udział wolontariusze programu Mały Wolontariat, który jest skierowany do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów – poinformowała Karolina Szafrańska-Bąk z urzędu wojewódzkiego. - Swoje działania rozpoczęliśmy 1 września. W zbieraniu świątecznych prezentów udział wzięło ponad 50 młodych wolontariuszy są to także dzieci z poznańskich przedszkoli, wybrały one swoje najładniejsze, niezniszczone zabawki by przekazać je chorym pacjentom.

We wtorek 17 grudnia wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia wraz z młodzieżą z Małego Wolontariatu odwiedzili pacjentów kliniki przy ulicy Szpitalnej. Obdarowane zostały wszystkie dzieci lezące na oddziale onkologicznym. - Dla dzieci mamy gry planszowe, puzzle, zabawki i poduszki które uszyła pani Celina z Elbląga, wszystko to dla chorych dzieci, niektóre z nich nie będą mogły nawet wyjść do domu na święta. - ze wzruszeniem powiedział Przemysław Pacia, wicewojewoda wielkopolski – Chociaż w taki sposób możemy im pomóc i troszeczkę umilić ten świąteczny czas.

- Już jutro zacznę układać puzzle – z uśmiechem na twarzy powiedział Kamil, który właśnie otrzymał puzzle z 1000 elementów. – Myślę, że w dwa dni powinno mi się udać je całe złożyć.

- Zawsze przed świętami staramy się, aby jak najwięcej dzieci wypuścić ze szpitala chociaż na kilka dni do domu – tłumaczy prof. Jacek Wachowiak, kierownik Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii. – Na ogół mamy tu około 50 małych pacjentów, jednak kilkunastu i tak z powodu ciężkiego stanu zdrowia musi zostać z nami w szpitalu.

Gdy dzieciom wręczano prezenty, nie tylko one miały uśmiech na twarzach - cieszyli się także rodzice, pielęgniarki, lekarze oraz sami wolontariusze. Dla wielu uczestników spotkanie to było bardzo wzruszające i wartościowe, zachęcające do chwili zastanowienia się nad kruchością życia i nad tym, że na co dzień nie każdy potrafi docenić skarb, jakim jest zdrowie.

Młodzież z Małego Wolontariatu przygotowała także występ artystyczny dla maluchów: grali na gitarach i śpiewali kolędy. Dzieci słysząc piosenki zaczęły wychodzić na korytarz, a z najmłodszymi przychodzili rodzice trzymający ich na rękach. Dzięki temu na oddziale zapanowała zdecydowanie świąteczna i wyjątkowa atmosfera - nie tylko dla małych pacjentów...

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA