5000 spełnionych marzeń dzięki fundacji Mam Marzenie

Autor: Sta, fot. Sta
REKLAMA

Marzą o spotkaniu z gwiazdami futbolu, pragną wziąć udział w programach telewizyjnych albo zostać policjantem lub księżniczką. 21 grudnia organizowana jest Wielka Gala Charytatywna Fundacji Mam Marzenie, a to wszystko po to, by spełnić kolejne marzenia chorych maluchów.

Fundacja Mam Marzenie ma już 9 lat i jest pierwszą fundacją, która zaczęła spełniać marzenia dzieci z chorobami zagrażającymi ich życiu. Dzięki wolontariuszom i sponsorom udało się już spełnić około 5000 marzeń dzieci w wielu od 3 do 18 lat.

- Marzenia dzieci dzielą się najczęściej na 4 kategorie – tłumaczy Karolina Adamska, wiceprezes fundacji Mam Marzenie. – Pierwsza kategoria to marzenie by coś dostać, laptopa, grę komputerową, a czasem np. cały różowy zestaw przeciwdeszczowy. Druga kategoria to marzenie o wyjeździe, często nasi marzyciele myślą o Disneylandzie, bo tam, w świecie bajek, zapominają o chorobie i bólu. Kolejna kategoria to spotkania z gwiazdami, najczęściej futbolu i ostatnia to marzenia dzieci najmłodszych by stać się strażakiem, policjantem albo księżniczką.

Czasem jednak są takie marzenia, które wymykają się z tych kategorii. W zeszłym roku marzeniem chorego Krystiana było przebadanie wszystkich dzieci z jego szkoły, aby żadne z nich nie musiało przechodzić tego co on i jego rodzina. Marzenie to zostało zrealizowane.

- Najtrudniejsze są chwile, gdy dzieci odchodzą, jednak największą porażką fundacji jest moment, kiedy nie zdążymy spełnić marzenia dziecka...  – mówi Alina Dobosz-Sztuba, wolontariuszka fundacji Mam Marzenie.

Już 21 grudnia o godzinie 19.00 w auli UAM przy ulicy Wieniawskiego odbędzie się IX Wielka Gala Charytatywna Fundacji Mam Marzenie. Spotkanie już po raz trzeci poprowadzą Małgorzata Kożuchowska, ambasador fundacji, oraz Tomasz Karolak. - Gala organizowana jest co roku i cały dochód z biletów i licytacji przeznaczony jest na spełnianie kolejnych marzeń naszych marzycieli – informuje Adamska. – Podczas gali charytatywnie wystąpią Audiofeels, Fismoll, Daniel Moszczyński, Kasia K8 Rościńska, Gospel Joy, Modesta Pastiche, Violladies oraz finaliści programu The Voice of Poland.

Podczas gali spełnione zostaną także dwa marzenia dwóch Mikołajów. Jeden ma 18 lat, prowadzi swój własny zespół muzyczny i marzy o profesjonalnym wzmacniaczu do gitary. Drugi ma dopiero 4 lata i marzy o keyboardzie. Nie umie co prawda jeszcze na nim grać, ale chce się nauczyć.
- Mały Mikołaj chce także podczas gali zaśpiewać piosenkę, uważa on, że śpiewa przepięknie i dlatego już przygotowuje swój repertuar – śmieje się Karolina Adamska.

Co roku tego wieczoru wręczana jest także „Marzenka”, czyli najwyższe odznaczenie dla wybranego podopiecznego fundacji.
- Kiedyś już pośmiertnie odznaczona została nasza mała marzycielka, która gdy już wiedziała, ze umiera poprosiła swoich rodziców, by na jej pogrzeb zamiast kwiatów każdy wrzucił pieniądze do puszki. Chciała, aby za te pieniądze zostało spełnione marzenie innego dziecka... - wspomina Karolina Adamska.

Bilety na galę można jeszcze kupować: są dostępne na www.bilety24.pl oraz w CIM w cenie 40, 60 i 90 złotych. Cały dochód przeznaczony jest na spełnianie marzeń chorych dzieci.

Czytaj także:

Jak Oskar został strażakiem

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA