Stypendia Ministra Edukacji Narodowej dla 15 uczniów z Wielkopolski

Autor: Sta, fot. Sta
REKLAMA

Mają dopiero kilkanaście lat, a już są najlepsi w wielu dziedzinach naukowych i sportowych. 3000 złotych od Ministra Edukacji Narodowej otrzymało 15 wybitnych uczniów z Wielkopolski.

- Ja nigdy nie zostałem aż tak wyróżniony jak wy, patrzę na was aż z zazdrością, ale i z podziwem – powiedział podczas wręczania dyplomów Piotr Florek, wojewoda wielkopolski. – Musicie jednak pamiętać, że takie wyróżnienie to także niemałe zobowiązanie.

16 grudnia w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim przyznanych zostało 15 stypendiów za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2012/2013. Minister Edukacji Narodowej przyznał 320 wyróżnień, w tym dla 15 uczniów z naszego województwa. Stypendyści to laureaci olimpiad ogólnopolskich i międzynarodowych, zwycięzcy konkursów i turniejów sportowych. Wśród wyróżnionych są uczniowie liceum, gimnazjum oraz po raz pierwszy szkoły podstawowej, a także absolwent Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

- Będziecie lepsi od nas, to jest wasze prawo albo nawet i obowiązek – oznajmiła Elżbieta Walkowiak, wielkopolski kurator oświaty. – Będziecie naukowcami, wynalazcami, ale od nas dorosłych możecie się też sporo teraz nauczyć m.in. spokoju i pokory, mamy też cenne doświadczenie.

Wśród stypendystów znaleźli się laureaci olimpiad matematycznych, fizycznych, historycznych czy geograficznych, ale są także medaliści uprawiający szermierkę, pływanie, a także tenis ziemny.

- Zdobyłem wicemistrzostwo Polski w tenisie ziemnym i mistrzostwo Polski do lat 10 – wymienia Dawid Taczała, uczeń V klasy Szkoły Podstawowej nr 13 im. Cytadelowców Poznańskich w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Poznaniu. – Trenuję codziennie popołudniu i wieczorem, w sumie po 3 godziny, moim marzeniem jest wygrać Wimbledon.

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej przyznawane jest jednorazowo w wysokości 3000 złotych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA