Kolejne stypendia dla młodych poznaniaków

Autor: Sta, fot. Sta
REKLAMA

177 nagród i wyróżnień przyznanych zostało młodzieży z poznańskich gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Tym razem to miasto Poznań było fundatorem nagród dla najzdolniejszej młodzieży uczącej się w stolicy Wielkopolski.

Młodzież jest nie tylko zdolna, ale umie to udowodnić i ma na swoim koncie niebagatelne dokonania.
- Współpracowałem z Europejską Organizacją Badań Jądrowych CERN w Genewie, zajmowałem się tam projektem dzięki któremu wytwarzane i wykorzystywane są radioaktywne jony. - mówi nam Jurek Szumiewicz, uczeń II LO. - Pisałem dla nich także oprogramowanie, pułapkę na antymaterię, ale tym się zająłem dodatkowo, bo skończyłem projekt przed terminem.

Kapituła pod przewodnictwem Jana Chudobieckiego, przewodniczącego Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miasta Poznania 16 grudnia przyznała 177 nagród i wyróżnień za szczególne osiągnięcia dla uczniów poznańskich szkół za rok szkolny 2012/2013. Osiągnięcia te mogły być zarówno edukacyjne, społeczne, artystyczne jak i sportowe.

- Moje osiągnięcia są przede wszystkim sportowe – wyjaśnia Wiktoria Błaszyk z V LO w Poznaniu. – Brałam udział w Mistrzostwach Europy w hokeju na trawie, ale mam również osiągnięcie w lekkoatletyce, zdobyłam  m.in. V miejsce w Polsce w biegu na 100 metrów przez płotki.

Poniedziałkowa uroczystość jak co roku miała miejsce w sali koncertowej szkoły muzycznej przy ulicy Solnej 12, gdyż jest to jedno z nielicznych miejsc, które jest w stanie pomieścić wszystkich laureatów i zaproszonych gości.
- W tym roku został pobity rekord pod względem ilości złożonych wniosków, w sumie było ich ponad 320 -  – powiedział podczas inauguracji Jan Chudobiecki, przewodniczący komisji. - Oznacza to, że jest coraz więcej zdolnej młodzieży. Cieszymy się, że znaleźliśmy tak wielu ciekawych i bardzo mądrych młodych ludzi.

Prócz gratulacji i dyplomów na laureatów czekają jednorazowe nagrody pieniężne, ich wysokość jednak podczas uroczystości nie była jeszcze znana.
- W roku ubiegłym wszyscy wyróżnieni otrzymali po 900 złotych, ile będzie w tym roku to się okaże, jak pieniądze wpłyną na konto – śmieje się Wiktoria Błaszyk. – Wszystko zależy od tego, ile miasto przeznaczyło na tegoroczne nagrody...

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA